Money.plTechnologie dla biznesuMedycynaLekiZioł.Kwiat Lawendy

Wyszukiwarka leków

Lista leków

Zioł.Kwiat Lawendy

Kod Nazwa Nazwa chemiczna Postać Dawka Opak. handl. Kat. dost. WLR Podmiot odpow./ Imporer równ.
3563602 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 50 g OTC HERBALUX SP. Z O.O., ZPZZPCH, POLSKA
3563605 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 50 g OTC HERBALUX SP. Z O.O., ZPZZPCH, POLSKA
3677601 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 50 g OTC KRAKOWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" W KRAKOWIE S.A., POLSKA
4649101 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 50 g OTC HERBAPOL-LUBLIN S.A., POLSKA
4782001 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos zioło pojedyncze - 50 g OTC ZAKŁAD ZIELARSKI "KAWON-HURT" NOWAK SP.J., POLSKA
7017214 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 25 g OTC FLOS ZAKŁ.KONF.ZIÓŁ ELŻBIETA I JAN GŁĄB, POLSKA
7017215 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 50 g OTC FLOS ZAKŁ.KONF.ZIÓŁ ELŻBIETA I JAN GŁĄB, POLSKA
7020591 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 20 g OTC HERBAPOL-LUBLIN S.A., POLSKA
7020592 Zioł.Kwiat Lawendy Lavandulae flos - - 100 g OTC HERBAPOL-LUBLIN S.A., POLSKA

Lek o nazwie Zioł.Kwiat Lawendy jest lekiem ujętym w Rejestrze Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Rejestr ten prowadzi i jest za niego odpowiedzialny specjalny organ o nazwie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.. Nazwa chemiczna tej substancji to Lavandulae flos. Dwa razy do roku prezes tej instytucji wydaje Urzędowy Wykaz Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu, który zawiera spis wszystkich leków przebadanych i legalnie dopuszczonych do obrotu na terenie Polski. Lek ten importowany jest głównie przez firmę HERBALUX SP. Z O.O., ZPZZPCH, POLSKA.

 

Leki dostępne na rynku występują w wielu postaciach, od których zależy droga ich przyjmowania. Jedną kategorią są leki doustne i podjęzykowe. Te występują najczęściej w formie tabletek, tabletek do rozpuszczania, musujących, powlekanych, drażetek oraz kapsułek. Leki te mogą przyjąć także postać granulatu, proszku do przygotowania zawiesiny doustnej, syropu czy też innej zawiesiny doustnej. Drugą grupą są leki iniekcyjne, nazywane też lekami parenteralnymi. Leki z tej grupy dzielą się na domięśniowe, dożylne i podskórne, a występują w formie ampułek, fiolek czy też na przykład fiolek z liofilizatem do rozcieńczenia. Kolejną, trzecia grupą są leki doodbytnicze, które występują w formie czopków czy też na przykład wlewek doodbytniczych. Czwartą grupą są leki wziewne, które występują najczęściej w formie aerozolu do wdychania. Ostatnią grupą są leki przezskórne, które występują w formie maści, żeli, różnych kremów, aerozoli oraz na przykład. pianek.

 

Każdy producent danego leku ponosi odpowiedzialność za uboczne, niepożądane działania substancji leczniczych, które wytwarza. Prawo wymaga, by producent wydelegował specjalną osobę, która będzie odpowiedzialna za zbieranie zgłoszeń od pacjentów o niepożądanych skutkach leku. Zebrane skutki uboczne muszę być zgłoszone w formie raportu do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

ANKIETA

Jak oceniasz nowe technologie na mundialu?