Money.plTechnologie dla biznesuChorobyAlergie

Alergie

Wyprysk kontaktowy - objawy i leczenie

Wyprysk kontaktowy - objawy i leczenie

Wyprysk kontaktowy jest to postać wyprysku, do którego dochodzi na wskutek kontaktu z alergenem. Wyróżnia się wyprysk ostry oraz wyprysk przewlekły. Zmiany te mogą mieć przeróżne lokalizacje.

Świerzbiączka - atopowe zapalenie skóry

Świerzbiączka - atopowe zapalenie skóry

Świerzbiączka inaczej zwana jest także atopowym zapaleniem skóry. Choroba ta pojawia się już w niemowlęcym wieku i objawia się zmianami skórnymi. Choroba ta wywołana jest nieprawidłową reakcją immunologiczną. W wyniku stycznością z alergenem występuje reakcja alergiczna.

Aspergiloza - groźna reakcja alergiczna

Aspergiloza - groźna reakcja alergiczna

Aspergiloza jest wywołana przez grzyby rodzaju aspergillus reakcja alergiczna lub zakażenie. Są to poważne infekcje płucne, które pojawiają się u pacjentów z obniżoną odpornością. W alergiach natomiast rola tego wirusa jest najmniejsza. Grzyb ten występuje na całym świecie. Wzrasta w ziemi oraz występuje w rozkładającej się żywności. Postać inwazyjna może zająć także oko oraz każdy inny narząd ciała.

Anafilaksja - rodzaj reakcji alergicznej

Anafilaksja - rodzaj reakcji alergicznej

Anafilaksja jest to jeden z rodzajów reakcji alergicznej. W odróżnieniu od innych pojawia się on natychmiastowo oraz ma miejsce po kolejnej ekspozycji na alergen. Pierwszy kontakt jest to pobudzenie układu immunologicznego do wytwarzania wielu przeciwciał. drugi kontakt jest to natomiast reakcja antygenu z przeciwciałem co powoduje właśnie anafilaksję. Są to więc wszystkie możliwe objawy alergiczne oraz niealergiczne.

Wstrząs anafilaktyczny - objawy

Wstrząs anafilaktyczny - objawy

Na wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego są szczególnie narażone pewne grupy osób, zwłaszcza alergicy. Wstrząs anafilaktyczny jest to nagły, bardzo groźny objaw kliniczny alergii, podczas którego po wstrzyknięciu zostają uwolnione mediatory chemiczne, które działają na układ mięśniowy i naczyniowy, pod wpływem co najmniej dwukrotnego zetknięcia się organizmu z antygenem.

Pokrzywka - objawy

Pokrzywka - objawy

Pokrzywka objawia się poprzez wystąpienie na skórze różnego rodzaju swędzących bąbli. Pojawia się dość często, ale mało kto wie, że ma ona dużo odmian. Część z nich, chociaż na pozór sprawiają niegroźne wrażenie, to mogą mieć nieprzyjemne, a czasami nawet niebezpieczne skutki.

Pokrzywka - przyczyny

Pokrzywka - przyczyny

Pokrzywka to jedna z najczęstszych przypadłości skórnych. Spowodowana jest reakcją skóry na najróżniejsze bodźce zewnętrzne. Objawia się wykwitem bąbli na skórze oraz silnym świądem. W zależności od przyczyn powstania różne są metody leczenia.

Pokrzywka - leczenie

Pokrzywka - leczenie

Pokrzywka to uporczywa wysypka charakteryzująca się natarczywym świądem. Leczenie pokrzywki opiera się o minimalizowanie dyskomfortu związanego ze swędzeniem, jednakże podłoże pokrzywki jest najczęściej alergiczne ...

Astma - objawy

Astma - objawy

Na wstępie należy wspomnieć iż astma jest chorobą niejednoznaczną, gdyż występuje zarówno jako astma alergiczna (pyłkowica), jak też znana od wielu lat astma oskrzelowa (dychawica). Najczęstszym i typowym objawem astmy...

Alergia - objawy

Alergia - objawy

Alergia w dzisiejszych czasach to wygodna wymówka dla wielu osób, jak i lekarzy mających trudności w zdiagnozowaniu przewlekłych i nawracających infekcji dróg oddechowych, ale nie tylko. Powszechne stało się rozpoznawanie alergii