Już są! Nowe procesory Intel Core szóstej generacji

Już są! Nowe procesory Intel Core szóstej generacji

Fot. Materiały Prasowe

Intel zaprezentował oficjalnie nową rodzinę procesorów Core szóstej generacji. Obecna generacja ma zapewnić wyższą wydajność przy najniższym jak dotąd zużyciu energii. Najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń - od przenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze.

Nowe procesory oparte są na mikroarchitekturze Skylake i zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Oferują one ponad 2,5-krotnie wyższą wydajność (porównanie procesora i5-6200U do i5-520UM, benchmark SYSmark*2014) oraz trzykrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze. Gracze docenią także możliwości zintegrowanego układu graficznego, który zapewnia 30-krotnie wyższą wydajność w porównaniu do przeciętnego 5-letniego komputera (dane wyliczone na podstawie porównania procesorów i5-6200U do i5-520UM). Według deklaracji Intela, nowe układy pozwolą również na produkcję o połowę smuklejszych i lżejszych komputerów, które będą szybciej się uruchamiać i pracować cały dzień na jednym ładowaniu. To jednak zweryfikuje rzeczywistość, ponieważ suche testy laboratoryjne nie zawsze są w stanie oddać tego, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze swoich urządzeń.

Procesory mobilne Intel Core m, będą teraz oferowane w wersjach Intel Core m3, m5 i m7. Oznacza to, że użytkownicy dostaną większy wybór urządzeń, o parametrach i cenach dopasowanych do swoich potrzeb i możliwości.

Nowa generacja procesorów Intela to także kilka nowości zaprojektowanych z myślą o komputerach mobilnych. Odblokowany procesor mobilny „K” umożliwi podkręcanie parametrów z większą kontrolą ze strony użytkownika. Nowy czterordzeniowy Core i5 zaoferuje wyższy poziom mobilnej wielozadaniowości – z nawet o 60 procent wyższą wydajnością (porównanie wykonano dla układów i5-6300HQ oraz i5-4300M). Wśród nowości nie zabrakło także modeli z rodziny Xeon E3, obsługujących złącze Thunderbolt 3, a przeznaczonych do mobilnych stacji roboczych.

Co ważne, wszystkie procesory przystosowane są do obsługi multimediów w jakości 4K. Dzięki nowym jednostkom więcej komputerów będzie posiadać uniwersalne złącze Thunderbolt 3 z USB Typu-C. Wybrane modele komputerów 2w1, notebooków i All-in-One'ów zostaną także wyposażone w zaprezentowaną niedawno kamerę Intel RealSense, która umożliwia wykrywanie głębi obrazu, czy tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Intel wprowadzi na rynek ponad 48 modeli procesorów Intel Core szóstej generacji, z układami graficznymi Intel Iris i Iris Pro, rodzinę procesorów Intel Xeon E3-1500M do mobilnych stacji roboczych oraz biznesowe procesory Intel vPro.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie