Money.plTechnologie dla biznesuChorobyChoroby reumatyczne

Choroby reumatyczne

Zwyrodnienie a zaburzona przemiana materii
Zwyrodnienie kręgosłupa - rozpoznanie

Zwyrodnienie kręgosłupa - rozpoznanie

Zwyrodnienie kręgosłupa jest to choroba charakterystyczna dla ludzi starszych chociaż w niektórych przypadkach występuje także u ludzi młodych. Polega ona na zużyciu kręgów oraz ich zmianie kształtu. Zwyrodnienie kręgosłupa najczęściej dotyka odcinka lędźwiowego oraz szyjnego.

Zapalenie kaletki maziowej - diagnoza

Zapalenie kaletki maziowej - diagnoza

Zapalenie kaletki maziowej- kaletka jest małą torebką, która jest częścią stawu. To w niej znajduje się maź, która ma na celu nawilżanie pracującego stawu. Choroba ta dotyka najczęściej stawu kolanowego oraz łokciowe, rzadziej innych.

Reumatyzm - ból stawów i mięśni

Reumatyzm - ból stawów i mięśni

Reumatyzm jest potocznym określeniem wszelkich dolegliwości związanych z bólem stawów oraz mięśni. Reakcja autoimmunologiczna organizmu może prowadzić do stanów zapalnych w obrębie tkanki łącznej. Ból stawów może być tak silny, że z czasem prowadzić może do ograniczenia ich ruchomości oraz w efekcie ich usztywnienia. Do najpopularniejszych postaci chorób reumatycznych zaliczane jest reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów oraz toczeń rumieniowaty układowy.

Ostrogi - diagnoza

Ostrogi - diagnoza

Ostrogi (ostrogi piętowe) to zwyrodnienie kości stopy. Zmiany dokładnie odnoszą się do okolicy guza piętowego znajdującego się w kości piętowej. Przyczynia się to do powstania narośli kostnej.

RZS - profilaktyka

RZS - profilaktyka

Na wstępie należy wyjaśnić czym jest skrót RZS – oznacza reumatoidalne zapalenie stawów. Jest to choroba tkanki łącznej, głównego budulca podstawowych części układu kostnego: kości, chrząstek, więzadeł, powięzi, płynu stawowego W zdrowym stawie poruszanie nie powoduje bólu.

Fibromialgia - leczenie

Fibromialgia - leczenie

Bardzo ciężko jest rozpocząć leczenie fibromialgii ponieważ niezwykle ciężko jest ją zdiagnozować. Pozornie pacjentowi nic nie dolega, jest osobą zdrową, a mimo to odczuwa dolegliwości bólowe, źle się czuje. Nie potrafi określić co konkretnie go boli.

RZS - objawy

RZS - objawy

RZS to nic innego jak reumatoidalne zapalenie stawów, zwane też gośćcem przewlekłym. Zapalenie tkanki w zależności od intensywności ataku ustępuje i z czasem wraca, co jest charakterystyczne dla tego schorzenia.

RZS - leczenie

RZS - leczenie

RZS potocznie zwane reumatyzmem dotyka osoby nie tylko w wieku podeszłym, ale także dzieci i młodzież. Dokuczliwe i bolesne objawy choroby determinują do poszukiwania skutecznej metody leczenia RZS.

Dyskopatia - leczenie

Dyskopatia - leczenie

Dyskopatia w większości przypadków nie wymaga zabiegów chirurgicznych. Pacjentom zalecane jest leczenie zapobiegawcze, głównie stosowana jest fizjoterapia i rehabilitacja. Aktywny wypoczynek pomaga ...