Money.plTechnologie dla biznesuChorobyChoroby serca

Choroby serca

Choroba wieńcowa drogą do zawału

Choroba wieńcowa drogą do zawału

Choroba wieńcowa, zwana także chorobą niedokrwienną serca, jest stanem będącym następstwem niedostatecznego zaopatrzenia komórek sercowych w tlen, a także w substancje odżywcze. Choroba może prowadzić do zawału serca, a jej pierwszym objawem może być nagłe zatrzymanie pracy serca. W przypadku kiedy nie zostaje udzielona szybka reanimacja, skutkiem jest nagła śmierć.

Zapalenie wsierdzia - objawy

Zapalenie wsierdzia - objawy

Zapalenie wsierdzia to choroba infekcyjna, wywoływana najczęściej przez bakterie, rzadziej przez pasożyty i grzyby. Dotyczy głównie zastawek serca wraz z otaczającymi wsierdzie elementami, jamami serca, a także ciałami obcymi, jak na przykład zastawki czy implanty.

Zapalenie osierdzia - objawy

Zapalenie osierdzia - objawy

Zapalenie osierdzia jest to stan zapalny blaszek osierdzia, który bierze się z różnych powodów. Powoduje przede wszystkim ból, ale i różne inne przykre objawy. Zazwyczaj jako przyczynę zapalenia osierdzia, zwanego również zapaleniem mięśnia sercowego, określa się wynik zapalenia innych narządów.

Choroba niedokrwienna serca - objawy

Choroba niedokrwienna serca - objawy

Choroba niedokrwienna serca jak sama nazwa mówi polega na niedokrwieniu mięśnia serca. Wynika ona ze zmian miażdżycowych w świetle tętnic wieńcowych. Na chorobę tą zapadają najczęściej mężczyźni po 45 roku życia, kobiety zazwyczaj zaczynają chorować po 65 roku życia.

Zapalenie mięśnia sercowego - objawy

Zapalenie mięśnia sercowego - objawy

Schorzenia kardiologiczne wzbudzają w nas panikę i strach, stąd też poddanie się diagnostyce i wykrycie nieprawidłowości w funkcjonowaniu zarówno naszego serca, jak i całego układu krążenia są wcześnie wykrywane.

1 2
starsze