Money.plTechnologie dla biznesuChorobyChoroby skóry

Choroby skóry

Łupież pstry

Łupież pstry

Jest to jeden z rodzajów zakażenia naskórka, który jest bardzo powierzchowny. Charakteryzuje się głównie plamami o kolorze żółtobrunatnym, które najczęściej pojawiają się na klatce piersiowej i w jej okolicach.

Potówki - nie tylko u niemowlaków

Potówki - nie tylko u niemowlaków

Potówki to schorzenie gruczołów potowych polegające na pojawianiu się na skórze grudek o czerwonym przebarwieniu. Powszechnie występują u noworodków i niemowląt, ale zdarza się, że pojawiają się u dorosłych. Powstają na skutek dużej wilgotności otoczenia i wysokiej temperatury.

Półpasiec a ospa wietrzna

Półpasiec a ospa wietrzna

Półpasiec jest ostrą chorobą zakaźną wywołaną przez wirus herpes virus varicella. Choroba powstaje u osób, które wcześniej przebyły ospę wietrzną. Po przebyciu ospy wietrznej wirus przechodzi w stan uśpienia, by po kilku lub nawet kilkunastu latach ponownie się reaktywować jako półpasiec. Do zachorowań zachodzi najczęściej przy obniżonej odporności organizmu.

Wrastający paznokieć - przyczyny i leczenie
Sinica - rodzaje i rozpoznanie

Sinica - rodzaje i rozpoznanie

Sinica jest jednym z objawów chorobowych, który cechuje się znacznym zabarwieniem skóry oraz błon śluzowych na kolor niebieski. Zjawisko to jest spowodowane nadmierną ilością hemoglobiny odtlenowej w krwi. Taki stan rzeczy może doprowadzić do niedokrwistości.

Rumień zakaźny dotyka niemowląt i dzieci

Rumień zakaźny dotyka niemowląt i dzieci

Rumień zakaźny to ostra choroba wirusowa. Najczęstsi pacjenci, którzy na nią cierpią to niemowlęta i dzieci. Czas pełnego rozszerzania się choroby wynosi około dwóch tygodni. Do zakażenie dochodzi przez parwowirusa B19. Jest nazywana często „piatą chorobą”, dlatego że w dziewiętnastym wieku znajdowała się na piątym miejscu w chorobach z głównym objawem, jakim jest wysypka. Największa ilość zakażeń odbywa się w okresie wiosennym.

Rumień wędrujący a ukąszenie kleszcza

Rumień wędrujący a ukąszenie kleszcza

Rumień wędrujący to zmiana skórna, która występuje w miejscu ukąszenia kleszcza. Jest to pierwsza oznaka, ze kleszcz był zarażony. Owad ten może zarazić osobę ukąszoną chorobą zwaną boreliozą, stanowi tym samym główny z jej objawów. Zazwyczaj zmiana ta ma charakter obrączkowy, która z czasem rozchodzi się obwodowo.

Rumień guzowaty a nadwrażliwość na leki

Rumień guzowaty a nadwrażliwość na leki

Rumień guzowaty to jedna z chorób skórnych. W jej przypadku dochodzi do zapalenia skóry. W wyniku tego powstają na ciele guzki, które nie podlegają rozpadowi i ulegają samoistnie bez pozostawiania jakichkolwiek blizn.

Ropień - choroba skóry

Ropień - choroba skóry

Ropień jest to choroba, która powoduje nagromadzenie się ropy w przestrzeni tkankowej. Lokalizacja ropni dotyka nie tylko skórę, ale również i kości oraz narządy.

Rak skóry a promieniowanie UV

Rak skóry a promieniowanie UV

Rak skóry to nowotwór złośliwy wywodzący się z tkanki nabłonkowej, który dotyka obszarów skórnych. Możemy wyróżniać raka podstawno-komórkowego, który występuje stosunkowo często do drugiego rodzaju, czyli raka kolczysto-komórkowego.

nowsze
1 2 3 4 5