Money.plTechnologie dla biznesuChorobyChoroby układu krążenia

Choroby układu krążenia

Anemia objawy

Anemia objawy

Niedokrwistość nazywana jest również anemią. Dolegliwość jest spowodowania obniżeniem stężenia hemoglobiny w erytrocytach, bądź zbyt mała ilość czerwonych krwinek. Niedokrwistość częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Wpływ na to ma okres ciąży, w którym spada poziom androgenów oraz występowanie miesiączki. Dolegliwość towarzyszy chorobom pasożytniczym, bakteryjnym czy też nowotworom, dlatego żadnych objawów choroby nie można lekceważyć.

Żylaki kończyn dolnych - rozpoznanie

Żylaki kończyn dolnych - rozpoznanie

Żylaki kończyn dolnych jest to jeden z rodzajów żylaków. Polegają one na powstawaniu workowatego lub wrzecionowatego poszerzenia żył powierzchniowych. Temu zjawisku towarzyszy również znaczne wydłużenie żył oraz ich charakterystyczne poskręcanie. Choroba ta występuje zazwyczaj w około czterdziestym roku życia i częściej zapadają na nią kobiety niż mężczyźni.

Zespół pozakrzepowy - przyczyny i objawy

Zespół pozakrzepowy - przyczyny i objawy

Zespół pozakrzepowy to określenie ostatniego stadium rozwoju niewydolności żył, czy też powikłań zdrowotnych spowodowanych zakrzepicami powierzchownych oraz głębokich żył. Do tego rodzaju zakrzepic dochodzi najczęściej wskutek zaburzeń krzepliwości krwi, a także stanów zapalnych żył. Choroba ta nie jest w pełni uleczalna i może prowadzić do trwałej deformacji nóg, czy też stałych obrzęków.

Wstrząs kardiogenny a schorzenia serca

Wstrząs kardiogenny a schorzenia serca

Wstrząs kardiogenny jest to zespół objawów, który powstaje na wskutek niedokrwienia lub też niedotlenienia organów i tkanek. Zjawisko to powstaje na wskutek obniżenia rzutu serca, co powoduje ciężka dysfunkcja. Wstrząs ten stanowi zagrożenie dla życia pacjenta.

Tętniak aorty - przyczyny i objawy

Tętniak aorty - przyczyny i objawy

Tętniak aorty jest to powiększenie aorty o połowę jej zwykłej średnicy. Poszerzenie jest zazwyczaj workowate lub też wrzecionowate. Tętniaki najczęściej występują wśród mężczyzn w około czterdziestym roku życia.

Skazy krwotoczne - skłonności do nadmiernego krwawienia

Skazy krwotoczne - skłonności do nadmiernego krwawienia

Skazy krwotoczne są skłonnościami do nadmiernego krwawienia w obrębie różnego rodzaju narządów i tkanek, które to mogą mieć charakter nabyty, lub być dziedziczone. Do choroby dochodzi w skutek uszkodzenia żył i tętnic, kiedy to krew wycieka na zewnątrz organizmu, lub do tkanek wewnętrznych.

Rozwarstwienie aorty skutkiem zbyt dużego ciśnienia krwi
Nadkrwistość - objawy

Nadkrwistość - objawy

Nadkrwistość jest to choroba, która charakteryzuje się nadmierną ilością obecnych krwinek czerwonych we krwi. Zauważalna jest także zbyt duża ilość granulocytów oraz erytrocytów. Nadkrwistość dzielimy na wtórną i rzekomą.

Martwica - śmierć komórki w organizmie

Martwica - śmierć komórki w organizmie

Martwica jest to pewien ciąg procesów, który powstaje w momencie, gdy nastąpi śmierć komórki w żywym organizmie. Śmierć ta może nastąpić w trzech przypadkach. Pierwszy z nich to śmierć całego organizmu ludzkiego, przez co wszystkie komórki ulegają takiemu procesowi. Drugi przypadek to chirurgiczne wycięcie narządu lub tylko jego elementu, natomiast trzecia sytuacja zachodzi w momencie, gdy zadziałają czynniki lub ustrój, który jest w stanie zabić komórkę.

Kwasica - rodzaje

Kwasica - rodzaje

Kwasica to choroba, która charakteryzuje się kwaśnym odczynem krwi.

nowsze
1 2 3