Money.plTechnologie dla biznesuChorobyChoroby weneryczne

Choroby weneryczne

HSV - diagnoza i leczenie

HSV - diagnoza i leczenie

HSV jest to wirus wywołujący choroby płciowe. Choroba jest przenoszona drogą płciową i jest zakaźna. Kobiety ulegają częściej niż mężczyźni zarażeniu tym wirusem. Wyróżniamy dwa typy HSV. Pierwszą z nich jest HSV1, który atakuje najczęściej wargi, natomiast HSV2 atakuje narządy płciowe.

Grzybica penisa - diagnoza

Grzybica penisa - diagnoza

Grzybica penisa to zakażenie męskiego narządu płciowego zazwyczaj jest bezobjawowe. Skupia się ono zatem częściej na kobietach i jest wymagane leczenia, ponieważ może utrudniać zajście w ciąże partnerki oraz sam zarażony może stać się bezpłodny.

Chlamydia

Chlamydia

Chlamydia jest groźną bakterią przedostającą się do organizmu człowieka i będącą przyczyną powstawania i rozwoju wielu chorób przenoszonych drogą płciową. Odpowiadać może ona także za poronienia u kobiet, a także za stany zapalne narządów płciowych. Chlamydie przyczepiają się do komórek osoby chorej i następnie przemieszczają się i rozmnażają w organizmie. Najbardziej znane chlamydie to chlamydia trachomatis i chlamydia pneumoniae.

Kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste jest to choroba wywoływana przez wirus HPV. Objawiają się brodawkowatymi zmianami w cielistej kolorystyce. Leczenie zależy od tego jak duże są zmiany i gdzie są one umiejscowione. Najczęściej są zlokalizowane na zewnętrznych narządach płciowych bądź w okolicy odbytu, tak u kobiet, jak i u mężczyzn.

Kiła - objawy

Kiła - objawy

Kiła jest poważną chorobą zakaźną, przenoszoną drogą płciowa, wywoływaną przez krętek blady. Niestety zachorowalność na kiłę utrzymuje się na świecie na wciąż dużym poziomie , a w niektórych krajach...