Money.plTechnologie dla biznesuChorobyChoroby zębów

Choroby zębów

Zapalenie przyzębia - paradontoza

Zapalenie przyzębia - paradontoza

Zapalenie przyzębia jest inaczej nazywane także paradontozą. Jest to jedna z chorób infekcyjnych tkanek przyzębia, która w wielu przypadkach prowadzi do rozchwiania zębów lub ich całkowitego wypadnięcia. Choroba ta najczęściej dotyka osoby w wieku po trzydziestym roku życia oraz najczęściej są to mężczyźni. Choroba ta powoduje, że mechanizm odpowiadający za trzymanie zębów zostaje naruszony, przez co mają one skłonność do poluzowania oraz do częstego wypadania.

Zapalenie okostnej - diagnoza

Zapalenie okostnej - diagnoza

Zapalenie okostnej jest to choroba bardzo bolesna oraz przewlekła. Jest to proces patologiczny, który polega na tworzeniu się w okolicy tkanek około wierzchołkowych zęba. Najczęstszą przyczyną jest tworzenie się i liczne namnożenie bakterii chorobotwórczych, które znajdują się w kanale korzeniowym zęba. Wyróżnia się zapalenie ostre i przewlekłe.

Bruksizm - zaburzenie snu

Bruksizm - zaburzenie snu

Bruksizm jest to zjawisko pocierania zębami dolnej żuchwy o górne zęby szczęki. Bruksizm zazwyczaj objawia się w nocy. Zjawisko to zaliczane jest do grupy zaburzeń snu. Ma ono bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie jaki estetykę zębów.

Paradontoza - leczenie

Paradontoza - leczenie

W wyniku zapalenia przyzębia, czyli paradontozy bardzo łatwo stracić zęby, dlatego tez istotne jest odpowiednie leczenie. Pojawienie się objawów zapalenia dziąseł i bólu z tym związanego powinno być sygnałem ...