Money.plTechnologie dla biznesuChoroby
Polecane artykuły
Anemia objawy

Anemia objawy

Niedokrwistość nazywana jest również anemią. Dolegliwość jest spowodowania obniżeniem stężenia hemoglobiny w erytrocytach, bądź zbyt mała ilość czerwonych krwinek. Niedokrwistość częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Wpływ na to ma okres ciąży, w którym spada poziom androgenów oraz występowanie miesiączki. Dolegliwość towarzyszy chorobom pasożytniczym, bakteryjnym czy też nowotworom, dlatego żadnych objawów choroby nie można lekceważyć.

Zapalenie zatok

Zapalenie zatok

Zapalenie zatok jest stanem zapalnym zatok przynosowych, spowodowanym infekcją wirusową błon śluzowych nosa połączone z zakażeniem bakteryjnym. Choroba rozwija się obejmując również zatoki. Stan zapalny może rozwijać się również w zatokach czołowych, szczękowych, sitowych oraz zatoce klinowej.

Nerwica objawy

Nerwica objawy

Nerwica jest to grupa zaburzeń mających podłoże psychiczne. Należą do nich fobie, zaburzenia lękowe oraz związane z przystosowaniem się zaburzenia adaptacyjne Symptomatyka choroby jest bardzo zróżnicowana, ale jej głównym objawem jest lęk.

Demencja starcza

Demencja starcza

Demencja starcza, nazywana również otępieniem starczym, to choroba związana z zaburzeniami funkcji poznawczych. Schorzenie to jest nabywane z wiekiem i najczęściej dotyka osób po 65 roku życia. Zdecydowanie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Chorobę ciężko zdiagnozować, ponieważ jej objawy często są mylone z innymi chorobami.

Białaczka - "biała krew"

Białaczka - "biała krew"

Łacińskim określeniem białaczki jest leukemia, co oznacza „biała krew”. Choroba polega na zwiększeniu się w organizmie poziomu białych krwinek. Jednak krwinki nie są gotowe do pełnienia jakichkolwiek funkcji w organizmie, są niedojrzałe. W związku, że jest ich bardzo dużo zajmują całą powierzchnię szpiku kostnego, a niekiedy również narządy poza nim. Białaczka jest zaliczana do chorób nowotworowych.

Halluksy - przyczyny i leczenie

Halluksy - przyczyny i leczenie

Halluksy to schorzenie wynikające z noszenia zbyt ciasnego obuwia, butów o wąskich noskach lub też wysokich szpilek. Wysoki obcas powoduje przeciążenie przedniej części stopy, co skutkuje obniżeniem łuku poprzecznego i poszerzeniem przodostopia. Wąskie noski w obuwiu powoduje koślawe ustawienie palucha.

Zez- diagnoza i leczenie

Zez- diagnoza i leczenie

Zez jest to wada wzroku, która objawia się osłabieniem mięśni ocznych. W wyniku tego następuje zmiana kąta patrzenia jednego oka względem drugiego. W wyniku czego może powstać zaburzenie widzenia stereoskopowego, czyli przestrzennego. Osoby posiadające wadę wzroku taką jak zez mają problemy z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Możemy wyróżnić zeza towarzyszącego oraz zeza ukrytego.

Zespół policystycznych jajników - zaburzenie hormonalne

Zespół policystycznych jajników - zaburzenie hormonalne

Zespół policystycznych jajników (zespół wielotorbielowatych jajników) jest to zaburzenie gruczołowe, które dotyka około dziesięć procent kobiet w wieku reprodukcyjnym. Jest najczęstszym zaburzeniem hormonalnym oraz przyczyną występowanie niepłodności.

Zespół nerczycowy - wydalanie białka z moczem

Zespół nerczycowy - wydalanie białka z moczem

Zespół nerczycowy (zespół nefrotyczny) jest to zespół objawów spowodowany wydalaniem białka z moczem. W przypadku białkomoczu chory wydaje około pięćdziesięciu miligramów białka na każdy kilogram ciała. Zachorowalność przypada na jedną osobę z pośród stu tysięcy.

Wąglik - przyczyny i objawy

Wąglik - przyczyny i objawy

Wąglik jest to choroba zakaźna wywołana laseczką wąglika. Choroba ta dotyka nie tylko ludzi, ale w większości zwierząt.

Uremia - niewydolność nerek

Uremia - niewydolność nerek

Uremia jest to inaczej niewydolność nerek. Jest końcowym etapem wielu chorób nerek. Powstaje w wyniku samozatrucia oraz jest ono spowodowane zatrzymaniem w ustroju różnorodnych produktów przemiany materii, które normalnie powinny być wydalane z moczem. Powstaje poprzez udział wielu toksycznych substancji oraz upośledzają one przesączanie kłębków nerwowych.

Tężec - groźna choroba zakaźna

Tężec - groźna choroba zakaźna

Tężec to bardzo ciężka choroba, która dotyka nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Tężec ma charakter zakaźny, ale nie jest zaraźliwy. Naturalnym nosicielem choroby jest koń. Śmiertelność w przypadku zachorowania wynosi około trzydziestu procent wszystkich przypadków. Zarodniki wytwarzane przez bakterię tężca są odporne na niesprzyjające warunki środowiska.

Świerzbiączka - atopowe zapalenie skóry

Świerzbiączka - atopowe zapalenie skóry

Świerzbiączka inaczej zwana jest także atopowym zapaleniem skóry. Choroba ta pojawia się już w niemowlęcym wieku i objawia się zmianami skórnymi. Choroba ta wywołana jest nieprawidłową reakcją immunologiczną. W wyniku stycznością z alergenem występuje reakcja alergiczna.

Skazy krwotoczne - skłonności do nadmiernego krwawienia

Skazy krwotoczne - skłonności do nadmiernego krwawienia

Skazy krwotoczne są skłonnościami do nadmiernego krwawienia w obrębie różnego rodzaju narządów i tkanek, które to mogą mieć charakter nabyty, lub być dziedziczone. Do choroby dochodzi w skutek uszkodzenia żył i tętnic, kiedy to krew wycieka na zewnątrz organizmu, lub do tkanek wewnętrznych.

Różyczka - objawy i leczenie

Różyczka - objawy i leczenie

Różyczka jest zakaźną chorobą wirusową występującą jedynie u ludzi. Charakterystycznym jej objawem może być wysypka, jednak często choroba ta przebiega całkowicie bezobjawowo. Zarażenie wirusem różyczki od innej chorej osoby może nastąpić nawet dwa tygodnie po wystąpieniu u niej wysypki, bądź też tydzień przed jej wystąpieniem. Zachorowalność na tę chorobę jest szczególnie duża u dzieci w wieku przedszkolnym.