Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Money.plTechnologie dla biznesuChorobyPiasek w nerkach - objawy
rozwiń
Fot. DomenicoGelermo/iStockphoto

Piasek w nerkach to schorzenie, które może dotknąć każdego bez względu na płeć i wiek. W początkowym stadium nieodczuwalne są objawy dlatego też schorzenie wykrywalne jest w bardziej zaawansowanym etapie. Nerki są organami, które filtrują krew oddzielając tym samym od niej szkodliwe produkty przemiany materii, a także pozostałości leków. U osób z tym schorzeniem związki te mogą być całkowicie rozpuszczone w organizmie. W ten oto sposób z skrystalizowanych składników moczu powstaje piasek, który zalega w nerkach.

Przyczyny

Przyczyny występowania piasku w nerkach są bardzo zróżnicowane. Pierwszą z nich jest zbyt duże wydalanie wapnia z organizmu. Nie ukrywając zła dieta oraz przyjmowane leki także działają na niekorzyść. Warto także skupić się na niewydolności nerek oraz przeróżnych infekcjach układu moczowego.

Objawy:

  • - Ból podczas oddawania moczu
  • - Zawartość krwi w moczu
  • - Wymioty
  • - Biegunka
  • - Nudności
  • - Kolka w okolicach nerek
  • - Oddawanie małej ilości moczu przy częstej potrzebie

 

Diagnoza

Piasek w nerkach przede wszystkim może być wykryty za pomocą badania USG brzucha.

Leczenie

W przypadku piasku w nerkach bardzo ważnym czynnikiem jest po prostu zmiana diety. Cała terapia obejmuje podawanie środków farmakologicznych takich jak leki rozkurczające, przeciwbólowe, antybiotyki oraz leki moczopędne. W przypadku kiedy ilość piasku jest dość spora powstają tak zwane kamienie, które wymagają usunięcia. Zazwyczaj dzieje się to za pomocą ultradźwięków czy też w przypadku większych kamieni stosuje się usuwanie endoskopowe.

nudności, biegunka, wymioty, choroby cywilizacyjne, piasek w nerkach
Osoby czytające o Piasek w nerkach - objawy zainteresowały następujące choroby
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl