Money.plTechnologie dla biznesuChorobyPodagra - objawy i leczenie
rozwiń
Fot. FirstBaptistNashville

Podagra to ostry stan zapalny występujący w okolicach stopy pojawiający się na skutek gromadzenia się zbyt dużej ilości kwasu moczowego. Schorzenie atakuje też stawy nadgarstków, rąk, staw biodrowy, łokciowy a nawet stawy kręgosłupa. Schorzenie znane jest również jako dna moczowa.

Przyczyny

Do przyczyn powodujących podagrę należy zaliczyć niezdrowy styl życia powodujący spowolnienie mechanizmu przemiany materii oraz nieprawidłową dietę. Zaburzony mechanizm przemiany materii sprawia, że kwas moczowy jest zatrzymywany w organizmie.

Rozpoznanie

Na podagrę szczególnie narażeni są mężczyźni po 65-tym roku życia. Schorzenie występuje najczęściej u osób po 60-tym roku życia, nieliczne przypadki dotyczą osób młodych. Lekarzy zwracają uwagę, że podagra może wystąpić jako powikłanie po innych schorzeniach, jako jeden z objawów innej choroby lub jako samodzielne schorzenie.

Objawy:

  • - zaczerwienienie
  • - sztywność stawów
  • - bolesność stawów w trakcie ruchu
  • - opuchlizna
  • - ból

 

Leczenie

Przy leczeniu podagry stosuje się leki oraz środki wspomagające organizm oraz sprzyjające usuwaniu kwasu moczowego z organizmu. Należy zmienić sposób odżywania – wykluczyć z diety słone i ostre potrawy, alkohol oraz kawę. Cierpiący na podagrę musi wystrzegać się siedzącego trybu życia i stresu. Zalecane jest prowadzenie bardziej aktywnego i zdrowego stylu życia.

Osoby czytające o Podagra - objawy i leczenie zainteresowały następujące choroby
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl