Money.plTechnologie dla biznesuChorobyZapalenie gruczołu krokowego
rozwiń
Fot. hidesy/iStockhoto

Zapalenie gruczołu krokowego to choroba dotykająca gruczołu krokowego mężczyzn w wieku od osiemnastego roku życia do czterdziestego roku życia. Jest to choroba zapalna występująca w postaci ostrej oraz przewlekłej.

Zapalenie gruczołu krokowego ostre- w tym przypadku choroba przebiega bardzo gwałtownie, a objawy są nasilone i bardzo bolesne. Zapalenie gruczołu krokowego przewlekłe-choroba ta może przebiegać nawet przez kilka lat. Objawy są nieco mniej bolesne niż w przypadku zapalenia ostrego.

Przyczyny:

Przyczyny tej choroby są naprawdę bardzo zróżnicowane. Do przyczyn może należeć na przykład stresowa praca czy też nieregularne współżycie.

Objawy:

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego:

  • - Ból krocza, podbrzusza
  • - Częste oddawanie moczu
  • - Krew w nasieniu

Ostre zapalenie gruczołu krokowego:

  • - Gorączka
  • - Nudności
  • - Wymioty
  • - Ból przy oddawaniu moczu

 

Diagnoza:

W przypadku choroby przewlekłej badanie jest rozpoczynane wywiadem z pacjentem oraz w późniejszym etapie dochodzi do badania fizykalnego. Jednak w przypadku zapalenia gruczołu krokowego ostrego należy również wykluczyć inne możliwe schorzenia o podobnych objawach. Warto także dokonać badania zwanego wysiewem moczu.

Leczenie:

Na podstawie postawionej diagnozy oraz wynikach badań należy ułożyć indywidualny proces leczenia. Zazwyczaj polega on na przyjmowaniu środków farmakologicznych takich jak antybiotyki. Ważne jest także stosowanie leków przeciwzapalnych oraz fizjoterapii polegającej na masażu stercza. Leczenie to powinno przynieść natychmiastowe skutki.

Osoby czytające o Zapalenie gruczołu krokowego zainteresowały następujące choroby
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl