Money.plTechnologie dla biznesuChorobyZapalenie ucha środkowego - diagnoza
rozwiń
Fot. Reporter Poland

Zapalenie ucha środkowego zazwyczaj jest to infekcja wirusowa, która towarzyszy każdemu w wieku dziecięcym. W przypadku tej choroby wyróżniamy rodzaj przewlekły oraz ostry. Możemy także mówić o perlaku ucha środkowego. Jest to guzowaty twór, który znajduje się w uchu środkowym.

Przyczyny

Do przyczyn należą przede wszystkim infekcje wirusowe, ale także możemy do nich zaliczyć infekcje górnych dróg oddechowych.

Objawy:

  • -Ból
  • -Gorączka
  • -Uczucie zapełnienia ucha
  • -Brak apetytu
  • -Szum w uszach
  • -Wyciek z ucha
  • -Pogorszenie słuchu

 

Diagnoza

Diagnoza powinna być przeprowadzona przez specjalistę, czyli w tym przypadku lekarza laryngologa. Diagnostyka przeprowadzana jest za pomocą specjalistycznego sprzętu laryngologicznego, który nazywany jest otoskopem. Badanie to umożliwia określenie wszelkich występujących nieprawidłowości, a ponadto jest krótkie i bezbolesne.

Leczenie

Leczenie zapalenia ucha środkowego zazwyczaj jest krótkotrwałe. Polega przede wszystkim na podawaniu leków przeciwbólowych oraz stosowaniu kropli do uszu oraz jamy nosowej. Bardzo ważne jest także podawanie antybiotyków. W tym przypadku konieczne jest umiejętne ich zastosowanie w określonym czasie, ponieważ w przeciwnym przypadku może to doprowadzić do występowania licznych powikłań. W przypadku kiedy to mamy do czynienia z wysiękami z jamy usznej konieczne jest lekkie nacięcie. Ma to na celu umożliwienie odpływu wydzieliny, ale także zapobiegnięcie samoistnemu pęknięciu błony bębenkowej. Objawy choroby powinny ustąpić do około trzech tygodni.

Osoby czytające o Zapalenie ucha środkowego - diagnoza zainteresowały następujące choroby
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl