Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienie
Diety i żywienie
Prolaktyna

Prolaktyna

Prolaktyna jest hormonem peptydowym, zbudowanym ze 198 aminokwasów, jej masa cząsteczkowa wynosi 23 kDa. Ma zbliżone efekty metaboliczne, centrum aktywne do somatotropiny. Hormon ten wiąże cynk, co prawdopodobnie zwiększa trwałość cząsteczek. Przyczynia się do takich funkcji jak pobudzanie wzrostu gruczołów sutkowych podczas ciąży oraz wywoływanie laktacji. Działa również na gonady oraz komórki wątrobowe i limfoidalne, które mają specyficzne receptory.

Dieta Dash

Dieta Dash

Dieta Dash zalecana początkowo przy wspomaganiu leczenia nadciśnienia tętniczego, może być również stosowana u osób, które chorują na cukrzyce typu 2, nie tylko ze względu na jej korzystny wpływ na regulację ciśnienia tętniczego, ale również dlatego, że może sprzyjać redukcji masy ciała oraz zmniejszeniu obwodu pasa. Powinniśmy jednak pamiętać o ty, że przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety, powinniśmy się upewnić, czy dana kuracja jest dla nas bezpieczna i zdrowa. Dotyczy to zarówno diet jak i kuracji odchudzających, które czasami są programami wspomagającymi leczenie niektórych schorzeń.

Hemoglobina

Hemoglobina

Hemoglobina jest czerwonym barwnikiem krwi, definiuje ją się również jako białko zawarte w erytrocytach, którego z kolei zasadniczą funkcją jest przenoszenie tlenu, oraz przyłączanie go w płucach i uwalnianie w tkankach. Przy czym powinniśmy wiedzieć o tym, że mutacje hemoglobiny prowadzą do chorób dziedzicznych takich jak:

Cellulit

Cellulit

Cellulit jest niczym innym jak efektem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, występuje razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania. W efekcie powstaje pofałdowana i nierówna powierzchnia skóry ud, pośladków, ramion , sutków, bioder oraz kolan. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból

Olejek arganowy

Olejek arganowy

Olejek arganowy jest wytwarzany z owoców arganii żelaznej. Metoda tradycyjna oparta jest na zmieleniu w ręcznych żarnach ziaren owoców z drzewa arganowego do oleistej pasty, z której ręcznie wyciskany jest olej. Zważywszy na to, że ziarna się bardzo trudno otwiera zbiera się je wyplute lub wydalone w odchodach przez kozy. Następnie oczyszcza się je, suszy oraz praży, dodaję wodę i dopiero mieli.

Bio Oil

Bio Oil

Bio Oil jest specjalistycznym olejkiem, który znacznie poprawia nierówny ton skóry oraz zapobiega w pojawianiu się rozstępów oraz blizn. Produkt ten dost epny jest przede wszystkim w sklepach kosmetycznych. Receptura Bio-Oil opiera się głównie na połączeni ekstraktów roślinnych z witaminami, które zawieszone są w bazie olejku. Tego typu olejek wolny od tlenu, pozwala aby ekstrakty roślinne oraz witaminy zachowały swoje właściwości. Zazwyczaj bio oil zawiera przełomowy składnik PurCellin Oil, który powoduje zmianę konsystencji produktu.

Mleko Sojowe

Mleko Sojowe

Mleko sojowe jest tradycyjnym chińskim napojem, który otrzymuje się poprzez namaszczenie w wodzie ziaren soi. Mleko tego typu jest najbardziej popularne na południu Chin oraz w kuchni kantońskiej. Jednak z Chin trafiło z biegiem czasu do innych krajów Dalekiego Wschodu.

Cholesterol

Cholesterol

Cholesterol to nic innego jak ograniczony związek chemiczny, tak zwany lipid, który pochodzi z grupy steroidów, zaliczany również jest do alkoholi. Ponadto jego pochodne występują w błonie każdej komórki zwierzęcej, przy czym działają na nią stabilizująco i decydują o wielu własnościach.

Dieta Warzywna

Dieta Warzywna

Kuracja warzywna jest doskonałym sposobem zrzucenia zbędnych kilogramów. Zazwyczaj dieta trwa od 5 do 10 dni i ma odgórnie ustalone ilości posiłków, które należy dziennie spożywać. Wiadomo, że warzywa mają mało kalorii, a więc są one takim składnikiem pożywienia, które każdy może konsumować do woli. W tym programie żywienia kluczowym elementem jest błonnik,gdyż przyspiesz on przemianę materii ponadto: czyści przewód pokarmowy, wspomaga pracę jelit, zmniejsza poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko nowotworu.

Dieta 13 dniowa

Dieta 13 dniowa

Dieta 13 dniowa rozpoznawalna jest także pod nazwami dieta szwedzka, dieta kopenhaska, dieta trzynastu-dniowa. Tego typu sposób odżywiania skierowany jest głównie do osób, które posiadają silną wolę a dodatkowo są w stanie na liczne wyrzeczenia oraz przestrzeganie rygorystycznego planu żywieniowego. Podkreślić należy, że dieta 13 dniowa należy do jednej z najbardziej rygorystycznych diet na świecie, głównie dlatego, że menu diety jest ściśle ustalone i pod żadnym względem nie może być zmodyfikowane, ponieważ stosowanie jej może nie przynieść żadnych efektów.

Dieta Rozdzielna

Dieta Rozdzielna

Dieta rozdzielna fundamentalnie oparta jest na podziale produktów spożywczych na trzy grupy: białkową, naturalną oraz węglowodanową. Podział ten został utworzony ze względu na to, że produkty z rożnych grup są inaczej trawione i przetwarzane przez nasz układ trawienny. Przy czym nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że mieszanie grupy białkowej z grupa węglowodanową może obciążyć m.in. trzustkę i wątrobę, opóźnia spalanie, dlatego też nie zdrowo jest je łączyć.

Tryptofan

Tryptofan

Tryptofan jest niczym innym jak objętym elektrycznie aminokwasem, który posiada łańcuch boczny oparty na szkielecie indolu. Należy do aminokwasów niezbędnych, wchodzi w skład białek, czyli mleka, białka krwi. W organizmie człowieka nie może być syntezowany i powinien być dostarczany z pożywieniem. Zdolność do jego syntezy mają jedynie tylko niektóre bakterie oraz rośliny.

Dieta Kwśniewskiego

Dieta Kwśniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego inaczej określana jako dieta optymalna, jest bardzo popularnym sposobem odżywiania szczególnie wśród osób, które mają problemy ze zdrowiem. Jej autorem jest lekarz oraz dietetyk z sanatorium w Ciechocinku, Jan Kwaśniewski, który uważa, że produkty zwierzęce (wieprzowinę, podroby, smalec, masło, tłuste sosy i sery) można jeść bez ograniczeń, przy czym powinno się zrezygnować z cukru, słodyczy i owoców.

Dieta Strukturalna

Dieta Strukturalna

Twórcą diety strukturalnej jest ekspert w dziedzinie odchudzania, odżywiania, medycyny anti-aging, fizjologii treningu sportowego oraz profilaktyki i leczenia schorzeń cywilizacyjnych - Dr Marek Bardadyn. Jest on również autorem bestsellerów takich jak: Kody młodości, Odchudzanie weekendowe, Odchudzająca książka kucharska, Odmładzająca książka kucharska i Nałóg jedzenia.

Dieta Owocowa

Dieta Owocowa

Stosując dietę owocową wykluczamy z jadłospisu wszelkie produkty poza owocami. Przy czym, dopuszcza się spożywanie jednego rodzaju owoców, poza suszonymi. Dowolna jest również ilość oraz sposób przygotowania, a dozwolone są owoce gotowane, surowe, duszone oraz pieczone. Najlepiej jednak ich nie obierać, ponieważ w skórce jest najwięcej błonnika.

nowsze
1 2 3