Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta 1000 kalorii

Fot. aldomurillo/iStockphoto

Dieta 1000 kalorii to sposób odżywiania, który dostarcza naszemu organizmowi codziennie 1000 kalorii. Należy pamiętać, że tego typu program dietetyczny jest czymś zupełnie nowym dla naszego organizmu a nadmiar zbędnego tłuszczu musimy zredukować mniejszą ilością pokarmu niż zazwyczaj. W wielu przypadkach dieta 1000 kalorii jest bardzo skutecznym programem dietetycznym. Podczas jej trwania zmniejszamy naszą dzienną dawkę kalorii o 2/3. Jak się okazuje dieta 1000 kalorii jest jedną z najbardziej skutecznych spośród dostępnych diet.

 

Dorosły człowiek średnio potrzebuje 3000 kalorii. Jeśli zmniejszamy racje do dietetycznego 1000 kalorii powodujemy, że organizm będzie zużywał zbędny tłuszcz z zachowaniem wskazanych dla naszego ciała potrzebnych składników jak węglowodany, tłuszcz, białko oraz witaminy, ich spożycie trzeba rozsądnie ograniczyć. Aby czerpać maksymalne korzyści z diety 1000 kalorii, każdy powinien wiedzieć jakie są wartości kaloryczne spożywanych produktów, pomogą w tym tabele kaloryczne. Fenomen tego programu żywieniowego opiera się właśnie na tym by posiadać wiedzę i skutecznie ją realizować. Podczas stosowania diety możemy nauczyć się zawartości kalorycznej pokarmów i zdobyć większą świadomość spożywanej energii. Dopełnieniem odpowiedniego sposobu żywienia powinien być ruch. Pomimo że dieta jest względnie bezpieczna dłuższe jej stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem.
Ze względu na ograniczoną kaloryczność jest to propozycja dla osób ambitnych i nie bojących się wyzwań. Ogranicza się w niej stosowanie tłustych mięs i tłustego nabiału. Za to jej podstawę stanowią chude produkty nabiałowe, drób, ryby, wysokogatunkowe chude wędliny oraz duża ilość świeżych i gotowanych warzyw i owoców. Szczególny nacisk kładziony jest na występowanie produktów bogatych w błonnik pokarmowy, który między innymi zwiększa uczucie sytości.

odchudzanie, kalorie, masa ciała, dieta 1000 kalorii
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl