Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta 13 dniowa

Fot. Yuri_Arcurs/iStockphoto

Dieta 13 dniowa rozpoznawalna jest także pod nazwami dieta szwedzka, dieta kopenhaska, dieta trzynastu-dniowa. Tego typu sposób odżywiania skierowany jest głównie do osób, które posiadają silną wolę a dodatkowo są w stanie na liczne wyrzeczenia oraz przestrzeganie rygorystycznego planu żywieniowego.


 

Podkreślić należy, że dieta 13 dniowa należy do jednej z najbardziej rygorystycznych diet na świecie, głównie dlatego, że menu diety jest ściśle ustalone i pod żadnym względem nie może być zmodyfikowane, ponieważ stosowanie jej może nie przynieść żadnych efektów. Z tych powodów dla wielu osób dieta stała się „dietą ostatniej szansy”. 


Nie do końca jest znane miejsce powstania diety Kopenhaskiej, według jednej w wielu teorii uważa się, że powstała ona w rządowym szpitalu w Kopenchadze, druga z kolei wspomina o tym, że dieta została stworzona w szwedzkiej klinice w Mayo. Według zasad diety dziennie zaopatrzenie organizmu w niezbędne kalorie waha się w granicach od 600 do 1000 kcal. Jadłospis diety jest jednak ubogi w witaminy, dlatego też tego typu metoda odchudzania powinna być wzbogacona o preparaty multiwitamin. Każdy podczas stosowania diety powinien uważnie obserwować w jaki sposób jego organizm reaguje, czy przypadkiem nie otrzymujemy żadnych sygnałów ostrzegawczych.

zdrowie, odchudzanie, żywienie, dieta 13 dniowa
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl