Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta Cambridge

Fot. aldomurillo/iStockphoto

Dieta Cambridge jest metodą na odchudzanie opartą na niskokalorycznych produktach w formie gotowej do spożycia lub do łatwego przyrządzenia. Przede wszystkim są to zupy, napoje, owsianki oraz batoniki. Przy stosowaniu diety dostarczamy organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze i pokarmowe. Dzięki przejściu na dietę, osoby odchudzające się mogą w dużym stopniu obniżyć ilość spożywanych kalorii, nie zaburzając jednocześnie funkcjonowania organizmu.
Program Cambridge składa się 6 różnych stopni i obejmują stabilizację wagi i redukcję masy ciała. Jego najważniejszym zadaniem jest trwałe rozwiązanie problemów z nadwagą oraz wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych do których zalicza się regularne spożywanie odpowiedniej liczby posiłków. Wyjątkowość programu polega przede wszystkim na możliwości dopasowania sposobu jedzenia do indywidualnych potrzeb odchudzającego się czyli do rozkładu dnia, upodobań smakowych, czy też rodzaju wykonywanej pracy. Regularne stosowanie diety przynosi korzystne efekty nawet w przypadkach, kiedy inne sposoby odchudzania nie dały oczekiwanych rezultatów. Każdy ze stopni może być zastosowany jako początkowy w okresie odchudzania lub stanowić przygotowanie do wdrożenia stopnia o niższej kaloryczności.

 

 

 

Dieta Cambridge jest dietą bardzo nisko energetyczną adresowaną do:

 

  1. osób stosujących inne diety ubogokaloryczne i nie odnotowujących efektów odchudzania (z tego względu dieta Cambridge jest określona w literaturze fachowej jako "dieta ostatniej szansy"),
  2. osób z otyłością (współczynnik BMI powyżej 30), dla których otyłość jest zagrożeniem dla zdrowia,
  3. osób z nadwagą, które w stosunkowo krótkim czasie muszą stracić zbędne kilogramy np. ze względu na czekającą ich rehabilitację albo operację.
zdrowie, odchudzanie, żywienie, dieta cambridge
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl