Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta Cukrzycowa

Fot. Yuri_Arcurs/iStockphoto

Stosowanie diety cukrzycowej wymaga dużo dyscypliny. Prawidłowe stosowana tego sposobu żywienia może pomóc w utrzymaniu odpowiedniej harmonii cukru w organizmie. Dietę cukrzycową zaleca się szczególnie osobom chorym na cukrzycę, jednak mogę jej przestrzegać Ci którzy nie chcą zapaść na tą chorobę. Na tego typu sposób żywienia może zdecydować się każdy uwzględnienia indywidualne dzienne zapotrzebowania na kalorie. W każdej takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem.

 

Poszczególne posiłki podczas stosowania diety cukrzycowej powinniśmy jadać często i w mniejszych ilościach. Powinno się jeść w 3-4 godzinnych odstępach czasowych. Co pomoże wyzbyć się uczucia głodu. Co z kolei związane jest ze zmniejszeniem stężenia cukru w naszym organizmie. Zazwyczaj przy stosowaniu diety cukrzycowej zaleca się 3 główne posiłki, tj. śniadanie, obiad, kolacja oraz 2 przekąski w trakcie dnia, czyli tak zwane drugie śniadanie i podwieczorek.

 

 

Do najbardziej istotnych zasad diety cukrzycowej zalicza się:

 

  1. przestrzeganie dziennego harmonogramu żywieniowego. Oznacza to, że pierwszy posiłek spożywamy najpóźniej do 2 godzin po przebudzeniu, a ostatni do 2 godzin przed snem;
  2. dieta musi być oparta o dzienny harmonogram zapotrzebowania na kalorii;
  3. produkty najbardziej zalecane, zawierające białko to ryby i chude mięsa.
  4. posiłki powinny zawierać każdą jedną grupę pokarmową, czyli tłuszcze, węglowodany, białka itd.;
  5. należy spożywać napoje bez dodatku cukru, oczywiście najlepsza jest zwykła, czysta, niegazowana woda, lub też kawa bez cukru.
odchudzanie, kalorie, masa ciała, dieta cukrzycowa
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl