Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta jogurtowa

Fot. aldomurillo/iStockphoto

 

Dieta jogurtowa to dwutygodniowy program odżywiania, które zalety z pewnością górują nad ujemnymi stronami diety, jedynym mankamentem w tym przypadku może okazać się fakt, że każdego dnia należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju jogurty.

 

 

 

 

Po kilku dniach tego typu sposób odżywiania może okazać się lekko monotonny, powinien to zrekompensować krótki czas jego trwania. Korzyści płynące ze stosowania tego programu są z pewnością warte poświęceń – w ciągu 14 dni możemy zrzucić aż 6 kilogramów. Niewątpliwą zaletą tej metody odchudzającej jest jej bezpieczeństwo. Nasz organizm jest zaopatrywany we wszelkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze. Stosując dietę jogurtową, nie czujemy się głodni. Ponadto dieta dopuszcza również spożywanie innych produktów, są nimi między innymi warzywa, pieczywo, owoce. Już po trzech dniach zauważyć można pierwsze efekty, w postaci dobrego samopoczucia czy uczucia lekkości. Dieta ta to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu, z toksyn i ubocznych produktów przemiany materii.

Do głównych zalet należy:

  1. obecność w tego typu produktach witamin A, B1, B2 i niacyny, które regulują przemianę materii, wzmacniają system nerwowy, podwyższają odporność, pomagają zmniejszyć zmęczenie i osłabienie
  2. zawartość w tych produktach łatwo przyswajalnego białka, które jest niezbędne w procesie budowy komórek, wytwarzania hormonów i enzymów oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu
  3. zawartość wapni który jest niezbędny do budowy zębów oraz kości (u dzieci) oraz utrzymania równowagi masy kostnej (u dorosłych)
  4. jogurty są niskokaloryczne, co powoduje, że można je spożywać bez obaw jako przekąski między głównymi posiłkami.

 

 

zdrowie, odchudzanie, żywienie, dieta jogurtowa
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl