Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta Kapuściana

Fot. DomenicoGelermo/iStockphoto

Dieta kapuściana nazywana inaczej dietą szwedzką, kanadyjską oraz dietą kalifornijską jest przede wszystkim bardzo prosta i tania w stosowaniu. Jej główny składnik to jak sama nazwa wskazuje kapusta. Odchudzanie podczas tej diety nie wymaga wysiłku, szczególnie dla osób, które lubią kapustę.


Dieta ta opracowana została przez norweskich lekarzy i miała stanowić główne menu dla osób ze schorzeniami związanymi z sercem. Powstała 20 lat temu. Swoją popularność w Polsce zdobyła dzięki byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, jak głosi plotka, prezydent za sprawą tej właśnie diety błyskawicznie stracił zbędne kilogramy. Właśnie dlatego ten sposób żywienia często jest nazywany dietą prezydencką. Przez ubogość składników odżywczych jakie są podczas stosowania dostarczane organizmowi dieta ta jest przez wiele osób krytykowana. Nie zmienia to faktu, że można osiągnąć zdumiewające rezultaty, co powoduje, że jest to w dalszym ciągu bardzo popularny sposób odchudzania.

Jak sama nazwa wskazuje kluczowym elementem diety kapuścianej jest zupa kapuściana. Każda osoba, która się zdecyduje na ten sposób żywienia powinna spożywać ją w jak największych ilościach, ponieważ, paradoksalnie, im więcej zjemy takiej zupy tym więcej kilogramów możemy stracić. Kapusta jest bardzo niskokaloryczna, a jednocześnie przyspiesza przemianę materii i reguluje procesy trawienne.

 

Składniki potrzebne do przygotowania zupy kapuścianej:


- główka kapusty włoskiej lub białej
- sześć pomidorów
- sześć główek cebuli
- 25 dag marchewki
- papryka żółta
- papryka czerwona (paprykę żółtą i czerwoną można zastąpić dwiema paprykami zielonymi)
- pęczek selera naciowego (seler można zastąpić kalarepą)
- przyprawy do wyboru: koper, bazylia, czosnek, curry, pietruszka, pieprz, bazylia, papryka w proszku.

odchudzanie, kalorie, masa ciała, dieta kapuściana
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl