Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta Rozdzielna

Fot. Yuri_Arcurs/iStockphoto

Dieta rozdzielna oparta jest fundamentalnie na podziale produktów spożywczych na trzy grupy: białkową, naturalną oraz węglowodanową. Podział ten został utworzony ze względu na to, że produkty z rożnych grup są inaczej trawione i przetwarzane przez nasz układ trawienny.

 

Przy czym nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że mieszanie grupy białkowej z grupa węglowodanową może obciążyć m.in. trzustkę i wątrobę, opóźnia spalanie, dlatego też nie zdrowo jest je łączyć. Nadrzędną zasada diety rozdzielnej jest niełączenie w jednym posiłku produktów z grupy węglowodanowej i grupy białkowej. Produkty zarówno z jednej jak i z drugiej grupy połączone mogą być z grupa naturalną.

 

Kilka rady w przypadku przejścia na dietę rozdzielną:

 

  1. jemy naturalne i pełnowartościowe produkty spożywcze
  2. przed każdym posiłkiem powinniśmy wypić szklankę soku ze świeżych warzyw, wody mineralnej lub owocowej niesłodzonej herbaty
  3. każde z dań głównych (tj. obiad i kolacja) musi zawierać co najmniej jeden naturalny ekstaspalacz tłuszczu, np. witamina C, magnez, żelazo, wapń, jod, chrom, karnityna.

 

Przy czym należy pamiętać o tym, że w posiłkach można łączyć dowolnie produkty z grup 1 i 2 oraz 2 i 3 (czyli grupa białkowa z neutralną albo grupa węglowodanowa z neutralną). Wykluczone jest łączenie grupy białkowej z węglowodanową.

zdrowie, odchudzanie, żywienie, dieta rozdzielna
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl