Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieDieta Warzywna

Fot. blackcat79/CC/sxc.hu

Kuracja warzywna jest doskonałym sposobem zrzucenia zbędnych kilogramów. Zazwyczaj dieta trwa od 5 do 10 dni i ma odgórnie ustalone ilości posiłków, które należy dziennie spożywać. Wiadomo, że warzywa mają mało kalorii, a więc są one takim składnikiem pożywienia, które każdy może konsumować do woli. W tym programie żywienia kluczowym elementem jest błonnik,gdyż przyspiesz on przemianę materii ponadto: czyści przewód pokarmowy, wspomaga pracę jelit, zmniejsza poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko nowotworu.

 

 

 

 

Poza warzywami do jadłospisu w małych ilościach powinniśmy dołączyć produkty bogate w ważne składniki, przy czym należy to zrobić stopniowo po kilku dniach od rozpoczęcia. Dozwolone jest również picie kawy oraz herbaty jednak każdy powinien zachować przy tym rozsądek. W kuracji warzywnej nie trzeba liczyć kalorii, co zapewne jest jej dużym plusem. Dzienne będziemy musieli spożyć minimum 500g warzyw. Dietę urozmaicić można robiąc sobie posiłki w różnych postaciach, warzywa możemy dusić, gotować, blanszować a nawet jeść surowe. Na tej diecie każdego dnia należy spożywać minimum 500 g warzyw.


Do zalet kuracji warzywnej zaliczyć można przede wszystkim to, że na tym sposobie żywienia nasz organizm się oczyszcza, podkreślić należy również, że dzięki takiemu jedzeniu zapewniamy organizmowi składniki mineralne oraz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy.

zdrowie, odchudzanie, żywienie, dieta warzywna
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl