Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienie
Diety i żywienie
Dieta Wysokobiałkowa

Dieta Wysokobiałkowa

Dieta wysokobiałkowa określana inaczej dietą proteinową jest jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów odżywiania. Stosują ją przede wszystkim, osoby, które w bardzo szybki sposób chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Dieta proteinowa kryję w sobie kilka tajemnic, z którymi przed zastosowaniem powinniśmy się zapoznać.

Proszek Zasadowy

Proszek Zasadowy

Proszek zasadowy jest substancją, która ma postać żółtego, ciężkiego proszku, jej nazwa zasadowa to galusan bizmutowy. Jego inna nazwa to dermatol, wykorzystywany jest w lecznictwie jako zasypka na skórę, przede wszystkim służy jako środek odkażający, ściągający, przeciwzapalny oraz zasypka na skórę. Ponadto używany może być doustnie jako środek, który osłania błonę śluzową żołądka i dwunastnicy.

Dieta nisko-węglowodanowa

Dieta nisko-węglowodanowa

Dieta, która oparta jest na zredukowaniu spożycia węglowodanów, z reguły maksymalnie dopuszcza się 130g na dobę. Przy czym osoby, które przechodzą na ten sposób żywienia produkty spożywcze bogate w węglowodany powinny ( czyli pieczywo, makarony, ziemniaki, inne produkty zbożowe) zastąpić powinny produktami bogatymi tłuszcz lub białko (m.in. mięso, ryby, jaja, sery).

Zupa Kapuściana

Zupa Kapuściana

Zupa kapuściana jest podstawowym posiłkiem jaki można zastosować w przypadku przejścia na dietę kapuścianą. Tego typu zupę przygotować można zarówno z kapusty włoskiej jak i białej, jednak w związku z tym, że nasz organizm lepiej trawi kapustę włoską, to właśnie ją w głównej mierze polecają dietetycy. Innym składnikami niezbędnymi do przyrządzenia zupy kapuścianej są: marchew, pomidory, papryka, seler, cebula, przyprawy. Przy czym zabrania się używania soli i pamiętać należy, że im więcej zupy przygotowanej z tych składników zjemy, tym więcej schudniemy.

Zdrowe Odżywianie

Zdrowe Odżywianie

Nie wielu z nas dba o swoje zdrowie, dochodzi do jakiś komplikacji, chorujemy na niewydolność serca lub nadwagę. Pierwszą podstawową kwestią, którą powinniśmy wziąć po uwagę w przypadku naszego zdrowia jest wprowadzenie zdrowej diety. Wiele osób wprowadza teraz do swojego jadłospisu probiotyki, kojarzą się one z tabletkami połykanymi po infekcji czy w chorobie. Zalecane jest jednak ich regularne spożycie, ponieważ korzystnie wpływają na nasz układ trawienny i cały organizm. Probiotyki są drobnoustrojami, które pochodzą z rodziny Lactobacillus i Bifidobacterium czyli tak zwane bakterie kwasu mlekowego, naturalnie obecne w przetworach mlecznych takich jak kefiry, maślanki czy jogurty.

Nutridrink

Nutridrink

Najprościej tłumacząc nutridrink jest wysokobiałkowym oraz wysoko wyspecjalizowanym preparatem odżywczym w płynnej postaci. Podawany w małej ilości, skoncentrowanej dawce, może dostarczyć choremu bardzo dużo białka, energii oraz innych składników odżywczych tylko i wyłącznie naturalnego pochodzenia. W rezultacie pomaga w odbudowaniu organizmu.

Zdrowa żywność

Zdrowa żywność

Zdrowa żywność ma bardzo duże znaczenie, dla jednych opiera się ona na spożywaniu owoców i warzyw, dla innych opiera się na spożywaniu mięs, makaronów oraz wszystkiego tego co nie związane jest z cukrem i alkoholem. Aktualnie większość produktów zawiera w sobie ogromną ilość chemicznych środków a spożywając produkty niepełnowartościowe narażamy nasz organizm na schorzenia oraz choroby. Do tego typu chorób należą.

Siatki centylowe

Siatki centylowe

Siatki centylowe to inaczej tłumacząc wykresy danych, które opracowane zostały na podstawie , ogólnopolskich danych statystycznych. Mogą pomóc każdemu rodzicowi dowiedzieć się, czy jego dziecko rozwija się prawidłowo, w porównaniu z innymi. Siatka centylowa to przede wszystkim jedna z bardziej popularnych metod oceny fizycznego rozwoju dzieci. Do najczęściej ocenianych należy przebieg wzrostu, przyboru masy ciała oraz przyrostu obwodu głowy.

Indeks glikemiczny

Indeks glikemiczny

Wskaźnik lub inaczej określany indeks glikemiczny definiowany jest jako średni, procentowy wzrost stężenia glukozy we krwi po spożyciu, przez strategiczną grupę ludzi, porcji produktu, który zawiera 50 gramów przyswajalnych węglowodanów. Jako podstawę skali przyjmuje się wzrost poziomu cukru we krwi. Ostatecznie stwierdzono, że wartość średnia jest powtarzalna, a badania wykonywane w różnych grupach osób umożliwiają wykonanie zbliżonych wyników. Co oznacza, że wyniki osób chorych na cukrzycę są porównywalne z wynikami uzyskanymi u osób zdrowych

Tabela kalorii

Tabela kalorii

Tabela kalorii inaczej określana tablicą kalorii, lub tabelą kaloryczną, zawiera wyszczególnione produkty żywnościowe oraz odpowiadające im wartości kaloryczne, które zostały przeliczone na określoną wagę bądź objętość danego produktu. Poszczególne produkty w tabelach kalorycznych podawane są zazwyczaj w 100 gramach na 100 mililitrów, przy czym wartości te podaję się na dwa sposoby.

Wskaźnik BMI

Wskaźnik BMI

BMI jest niczym innym jak wskaźnikiem masy ciała, inaczej tłumacząc współczynnikiem, który powstał przez podzielenie masy ciała podanej w kilogramach przez kwadrat wysokości podanej w metrach. Klasyfikacja Body Mass Index opracowana została jedynie dla dorosłych i nie powinna być stosowana u dzieci. Dla oceny prawidłowego rozwoju dziecka wykorzystywane są siatki centylowe, które powinny być dostosowane do konkretnej populacji

Nadwaga

Nadwaga

Nadwaga jest to nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, które przekracza optymalne ilości zdrowotne. Nadwaga staje się specyficzną cechą w populacji, w której nie pojawia się problem z żywnością oraz dominuje styl życia pozbawiony aktywności fizycznej. Nadwaga osiąga rozmiary epidemii na całym świecie. Szacowane jest, że ponad 1,4 mld ludzi na świecie żyje z nadwagą bądź otyłością. Ilość ta ciągle się powiększa oraz dotyczy to wszelkich grup wiekowych.

Olej lniany

Olej lniany

Olej lniany otrzymywany jest poprzez tłoczenie nasion lnu zwyczajnego, do niedawna był szeroko wykorzystywany do celów przemysłowych oraz spożywczych. W ostatnich czasach ze względu na wysoką cenę jako tłuszcz jadalny stracił na na znaczeniu. Ze względu na zdolność polimeryzacji pod wpływem światła i tlenu atmosferycznego jest wykorzystywany jako surowiec przemysłowy.

Dieta cud

Dieta cud

To sposób odżywiania, który jest szczególnie polecany pacjentom z problemami z sercem. Dietę cud stosuje się jw szczególności w przypadku potrzeby szybkiego schudnięcia w wg Sacred Memorial Hospital. Podstawą tego sposobu odchudzania jest zupa spalająca tłuszcze. Tego typu cykl w zależności od potrzeb można powtarzać. Jeśli dieta jest prawidłowo prowadzona, zgodnie ze wskazaniami, to każda z nas będzie miała doskonałe samopoczucie. Po tych 7 dniach poczujemy się o wiele lżejsze, przybędzie nam energii. Należy pamiętać, że w czasie diety nie wolno pić alkoholu.

Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa to dwutygodniowy program odżywiania, które zalety z pewnością górują nad ujemnymi stronami diety, jedynym mankamentem w tym przypadku może okazać się fakt, że każdego dnia należy zaopatrzyć się w różnego rodzaju jogurty. Po kilku dniach tego typu sposób odżywiania może okazać się lekko monotonny, powinien to zrekompensować krótki czas jego trwania. Korzyści płynące ze stosowania tego programu są z pewnością warte poświęceń – w ciągu 14 dni możemy zrzucić aż 6 kilogramów. Niewątpliwą zaletą tej metody odchudzającej jest jej bezpieczeństwo. Nasz organizm jest zaopatrywany we wszelkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.