Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienie
Diety i żywienie
Dieta na płaski brzuch

Dieta na płaski brzuch

Podstawą odchudzania talii jest przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej, najlepszym sposobem na to może być regularny trening i zastosowanie odpowiedniego żywienia. Nie zawsze jednak krępująca otyłość jest konsekwencją nadwagi. Znaczące błędy żywieniowe mogą doprowadzić do nagromadzenia się nadmiernych ilości gazu w jelitach, co może powodować powiększenie okolic brzucha. W tym przypadku odchudzająca dieta nie pomaga.

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

Jest sposobem odżywania o udokumentowanym działaniu profilaktycznym, sugerowana szczególnie w przypadku schorzeń, które dotyczą chorób sercowo- naczyniowych, w tym miażdżycy i nadciśnienia. Dieta śródziemnomorska charakteryzuje się wysoką zawartością takich składników jak: produktów zbożowych nieprzetworzonych, pełnoziarnistych o niskim indeksie glikemicznym, oliwy z oliwek jako tłuszczu dodanego, nasion w tym nasion roślin strączkowych oraz orzechów, warzyw i owoców, ryb, przede wszystkim morskich oraz.

Dieta Cambridge

Dieta Cambridge

Dieta Cambridge jest metodą na odchudzanie opartą na niskokalorycznych produktach w formie gotowej do spożycia lub do łatwego przyrządzenia. Przede wszystkim są to zupy, napoje, owsianki oraz batoniki. Przy stosowaniu diety dostarczamy organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze i pokarmowe. Dzięki przejściu na dietę, osoby odchudzające się mogą w dużym stopniu obniżyć ilość spożywanych kalorii, nie zaburzając jednocześnie funkcjonowania organizmu.

Dieta Lekkostrawna

Dieta Lekkostrawna

Dieta lekkostrawna jest przede wszystkim dietą leczniczą, jej stosowanie zaleca się w przypadku wielu chorobach. Dzięki takiej metodzie, każdy ma możliwość dostarczenia organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Dieta lekkostrawna w zależności od tego czy chcemy ją kontynuować może trwać tydzień a nawet 2 miesiące. zastosowanie diety to idealna kuracją na trawienie, która nie wywołuje niedoborów.

Dieta Light

Dieta Light

Dieta Light to dieta stosowana w celu redukcji masy ciała. W skład Dieta Light wchodzi dieta bardzo niskokaloryczna – VLCD* (Very Low Calorie Diet) w postaci koktajli i zupy oraz niskokaloryczny baton zastępujący posiłek LCD (Low Calorie Diet). Produkty Dieta Light VLCD stanowią całodzienne, pełnowartościowe pożywienie. Dzieje się tak dlatego, że zawierają prawidłową ilość składników odżywczych: wyselekcjonowane z niemodyfikowanej genetycznie soi błonnik i białko niezbędne kwasy tłuszczowe, oraz pełnowartościowy zestaw witamin i składników mineralnych.

Dieta Cukrzycowa

Dieta Cukrzycowa

Stosowanie diety cukrzycowej wymaga dużo dyscypliny. Prawidłowe stosowana tego sposobu żywienia może pomóc w utrzymaniu odpowiedniej harmonii cukru w organizmie. Dietę cukrzycową zaleca się szczególnie osobom chorym na cukrzycę, jednak mogę jej przestrzegać Ci którzy nie chcą zapaść na tą chorobę. Na tego typu sposób żywienia może zdecydować się każdy uwzględnienia indywidualne dzienne zapotrzebowania na kalorie. W każdej takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem.

Dieta Oczyszczająca

Dieta Oczyszczająca

Dieta oczyszczająca jest doskonałą metodą na odzyskanie sił witalnych oraz na polepszenie samopoczucia. Jako jeden bardzo specyficznych rodzajów diety, jest przede wszystkim ukierunkowany na podwyższenie wydolności organizmu dzięki wypłukaniu substancji szkodliwych. Po zastosowaniu tej metody nie tylko ciało i umysł lepiej funkcjonują, ale poprawia się skóry, włosów i paznokci. Dietę oczyszczającą powinno stosować się okresowo, a jej częstotliwość oraz długość stosowania zależna jest od trybu życia.

Dieta Wątrobowa

Dieta Wątrobowa

Dieta wątrobowa określana inaczej dietą lekkostrawną z ograniczeniem tłuszczu jest niezbędna dla osób, które mają problemy z wątrobą. Dieta ta jest szczególnie zalecana osobom, które chorują na tak zwane stłuszczenie wątroby. W przypadku rozpoznania tej dolegliwości konieczna jest zmiana diety na łatwostrawną, takiej, która charakteryzuje się niską zawartością kalorii, tłuszczów nasyconych i produktów o wysokim poziomie błonnika.

 Dieta South Beach

Dieta South Beach

Dieta South Beach nazywana inaczej dieta plaż południowych, została opracowana przez dr. Arthura Agatstona. Składa się z trzech etapów i jest bezpieczną metodą redukcji masy pod warunkiem rozsądnego stosowania. Może się okazać, że jej etapy składowe mogą sprawiać trudność osobom stosującym tą metodę odżywiania.

Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii jak każdy tego typu program dietetyczny jest czymś nowym dla naszego organizmu. Zmagazynowany zbędny tłuszcz w naszym organizmie musimy zwalczyć mniejszą ilością pokarmu niż zazwyczaj.

Dieta Kapuściana

Dieta Kapuściana

Dieta kapuściana nazywana inaczej dietą szwedzką, kanadyjską oraz dietą kalifornijską jest przede wszystkim bardzo prosta i tania w stosowaniu. Jej główny składnik to jak sama nazwa wskazuje kapusta. Odchudzanie podczas tej diety nie wymaga wysiłku, szczególnie dla osób, które lubią kapustę. Dieta ta opracowana została przez norweskich lekarzy i miała stanowić główne menu dla osób ze schorzeniami związanymi z sercem. Powstała 20 lat temu. Swoją popularność w Polsce zdobyła dzięki byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, jak głosi plotka, prezydent za sprawą tej właśnie diety błyskawicznie stracił zbędne kilogramy.

Dieta Montignaca

Dieta Montignaca

Dietę Montignac wprowadził francuski lekarz Michel Montignac, który stwierdził, że przyczyną tycia nie jest spożywanie kalorii, ale złe nawyki żywieniowe. Tego typu sposób odżywiania nie jest typową dietą. Jest to raczej specyficzna filozofia odżywiania, która opiera się na zasadzie dokonywania wyborów a jej podstawy są bardzo proste.

Dieta Kopenhaska

Dieta Kopenhaska

Dieta Kopenhaska, inaczej nazywana dieta cud, szwedzka lub duńska, polega na stosowaniu przez 13 dni, ustalonego z góry menu, najważniejsze jest aby diety nie skracać bądź też nie wydłużać. Zastosowanie tego sposobu jedzenia ma ma na celu pobudzenie przemiany materii oraz uregulowanie metabolizmu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają silną wolę, należy ona do jednej z najbardziej rygorystycznych diet na świecie.

Dieta Dukana

Dieta Dukana

Dieta Dukana znana również pod nazwą „portal”, należy do jednej z najbardziej popularnych metod redukcji masy ciała w Polsce i na świecie. Jej twórcą jest francuski lekarz i dietetyk – doktor Pierre Dukan. Główną zasadą kuracji jest zwiększenie spożycia białek z ograniczeniem spożywania węglowodanów i tłuszczów. Zasady diety opracowane zostały na podstawie wieloletniej pracy klinicznej autora.

1 2 3
starsze