Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieZdrowa żywność

Fot. Elenarostunova/Dreamstime

Zdrowa żywność ma bardzo duże znaczenie, dla jednych opiera się ona na spożywaniu owoców i warzyw, dla innych opiera się na spożywaniu mięs, makaronów oraz wszystkiego tego co nie związane jest z cukrem i alkoholem.


Aktualnie większość produktów zawiera w sobie ogromną ilość chemicznych środków a spożywając produkty niepełnowartościowe narażamy nasz organizm na schorzenia oraz choroby. Do tego typu chorób należą:

 1. zgaga,
 2. niestrawność,
 3. choroby wrzodowe,
 4. otyłość,
 5. cukrzyca,
 6. nadciśnienieBardzo niewiele osób zwraca uwagę na to jaki jest skład produktów, co oznacza, że większość z nas odżywia się bardzo nieprawidłowo, jedząc w biegu, na stojąco, spożywając przede wszystkim zbyt duże dawki cukru oraz tłuszczu, co doprowadzić może do tego, że nasze ciało nie wygląda idealnie a nasz organizm jest powoli doprowadzany do coraz gorszego stanu.

Do podstawowych zaleceń żywieniowych zalecanych przez dietetyków należą:

 • 1.Jedzenie regularnie co najmniej 3 posiłków dziennie. Każdy dzień rozpoczynać od śniadania.
 • 2. Codzienne pożywienie powinno zawierać różnorodną żywność pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
 • 3.Spożywać codziennie produkty zbożowe oraz warzywa i owoce. Warzywa najlepiej jest jeść na surowo lub krótko gotowane.
 • 4.Dwa a najlepiej trzy razy dziennie spożywać mleko, biały ser lub jogurty o obniżonej zawartości tłuszczu.
 • 5.Ograniczać ilość spożywanego tłuszcz. Tłuszcze zwierzęce zastępuj olejami lub oliwą z oliwek.
 • 6.Mięso i jego przetwory jeść w ilościach umiarkowanych dwa lub trzy razy w tygodniu. Wybieraj mięso chude. W pozostałe dni jadać dania z ryb i roślin strączkowych (fasola, groch, soja).
 • 7.Ograniczać spożycie soli kuchennej.
 • 8.Zachować umiar w jedzeniu cukru i słodyczy. Zamiast słodyczy jadać więcej owoców i warzyw.zdrowie, odchudzanie, zdrowa żywność, żywienie
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl