Money.plTechnologie dla biznesuDiety i żywienieZdrowe Odżywianie

Fot. FooDFactory/iStockphoto

Ubytki w zdrowiu mogą być spowodowane nieregularnym spożywaniem posiłków, nadmierną ilością alkoholu, która trafia do zbyt często do naszego organizmu, brakiem ruchu oraz stresem.


Nie wielu z nas dba o swoje zdrowie, dochodzi do jakiś komplikacji, chorujemy na niewydolność serca lub nadwagę. Pierwszą podstawową kwestią, którą powinniśmy wziąć po uwagę w przypadku naszego zdrowia jest wprowadzenie zdrowej diety. Wiele osób wprowadza teraz do swojego jadłospisu probiotyki, kojarzą się one z tabletkami połykanymi po infekcji czy w chorobie. Zalecane jest jednak ich regularne spożycie, ponieważ korzystnie wpływają na nasz układ trawienny i cały organizm. Probiotyki są drobnoustrojami, które pochodzą z rodziny Lactobacillus i Bifidobacterium czyli tak zwane bakterie kwasu mlekowego, naturalnie obecne w przetworach mlecznych takich jak kefiry, maślanki czy jogurty.


 

Korzyści, które wynikają z regularnego spożywania przetworów mlecznych:

  1. powodują , że zwiększa się wchłanianie witamin i minerałów,
  2. wspomagają proces trawienia,
  3. pozytywnie wpływają na układ immunologiczny, Zwiększając odporność na zakażenia,
  4. powodują, że obniża się poziom cholesterolu,
  5. mają zdolność syntetyzowania niektórych witamin z grupy B, Wit K, kwasu foliowego,
  6. chronią naszą mikroflorę jelitową, szczególnie przy kuracjach antybiotykowych.

 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby osiągnąć najlepsze i najtrwalsze efekty powinniśmy stosować ćwiczenia odchudzające,do tego wprowadzić nawet niewielką, ale zawsze jakąś dietę oraz przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej stosując suplementy diety.

zdrowie, odchudzanie, zdrowa żywność, zdrowe odżywianie
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl