Budowa bloku w Turowie. PGE podjęła ważną decyzję

Budowa bloku w Turowie. PGE podjęła ważną decyzję

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna ogłosiła nowy przetarg na budowę bloku energetycznego w Elektrowni Turów o mocy 430-450 MW netto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie terenu budowy, zaprojektowanie, dostawy, montaż, rozruch, ruch próbny i przekazanie do eksploatacji bloku energetycznego wraz z instalacjami.

Blok opalany węglem brunatnym ma mieć 430-450 MWe mocy netto. Jego sprawność netto ma wynieść minimum 41,6 procent. Cena ofertowa brutto ma mieć wagę 85 pkt, a wskaźniki techniczne 15 pkt.

Termin realizacji zamówienia określono na 56 miesięcy od daty wystawienia polecenia rozpoczęcia prac. Termin składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu został ustalony na 15 października 2013 roku.

Poprzedni przetarg na budowę bloku opalanego węglem brunatnym w Turowie został unieważniony z powodu otrzymania ofert z cenami przekraczającymi zdecydowanie budżet inwestora.

GREENPEACE NIE CHCE BUDOWY KOLEJNYCH BLOKÓW ELEKTROWNI. ZOBACZ ZDJĘCIA Z AKCJI PROTESTACYJNEJ:

Akcja Greenpeace. Aktywiści weszli na komin elektrowni Turów
  • fot: Greenpeace
  • fot: Greenpeace
  • fot: Greenpeace
  • fot: Greenpeace

Konsorcjum Alstom Power zaproponowało cenę 4,722 mld zł brutto, a konsorcjum Hitachi Power Europe i Budimeksu złożyło ofertę z ceną 4,965 mld zł brutto. Obie oferty były wyższe niż budżet inwestora, który został określony na ok. 2,5 mld zł brutto.

Czytaj więcej w Money.pl
Obiecują, że po pożarze prądu nie zabraknie
Ubytek mocy w Elektrowni Turów został zastąpiony poprzez zwiększenie produkcji w innych elektrowniach.
Przesądzone losy Elektrowni Opole. Radni...
O tym projekcie mówiło się od lat i poczyniono już kosztowne przygotowania. Ta decyzja i jej uzasadnienie jest dla nas nie do przyjęcia.
Nie stać nas, ale rząd programu nie przerwie
Szef rządu spotykał się ze swoimi ministrami i szefem Polskiej Grupy Energetycznej.
przetarg, elektrownia, turów, pge
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Robaczekpospolity
91.215.33.* 2013-06-18 12:05
Ja się zgłoszę, założę firmę budowlaną i dam zlecenia innym bo nie mam nawet łopaty. Problem jest tylko jeden nie znam polityka czy urzędnika od którego bym to zlecenie mógł otrzymać a nie mam kasy na łapówki, jak to zrobić może ktoś poradzi bo też bym chciał zarobić miliony a nic nie robić.