Ceny energii elektrycznej spadną

Ceny energii elektrycznej spadną

Fot. PAP/Marcin Bielecki
Trzech sprzedawców energii elektrycznej w skorygowanych wnioskach taryfowych zakłada w 2014 r. średni spadek ceny o około 6 proc., jedno przedsiębiorstwo chce utrzymania cen na dotychczasowym poziomie - poinformowała rzecznik Urzędu Regulacji Energetyki Agnieszka Głośniewska.


- Otrzymaliśmy skorygowane wnioski od przedsiębiorstw obrotu. Wszyscy, poza jednym przedsiębiorstwem, dostosowali się do wezwań URE. Średni spadek cen energii w tych trzech przedsiębiorstwach wynosi około 6 proc., jedno przedsiębiorstwo chce utrzymania cen
- powiedziała Głośniewska. - To przedsiębiorstwo zdecydowanie zdaje się nie uwzględniać sytuacji na rynku - dodała.

Obecna korekta złożonych w URE cenników jest kolejną, we wcześniejszych skorygowanych taryfach sprzedawcy energii też zweryfikowali swoje oczekiwania cenowe na przyszły rok i wnioskowali o zmiany cen wahające się do spadku o 2 proc. do wzrostu o 2,15 proc.

URE chce zatwierdzić nowe taryfy tak, aby weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. i obowiązywały przez cały przyszły rok. W czerwcu regulator podpisał taryfy obowiązujące do końca bieżącego roku, które zakładały średni spadek cen energii u sprzedawcy z urzędu o 4,25 proc., co przekładało się na spadek cen na rachunku dla odbiorcy w gospodarstwach domowych o 2,3 proc.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
prosto w oczy
83.10.73.* 2013-12-12 14:53
A naciągacze z taurona ponad rok temu proponowali "gwarancję" zachowania ceny przez 2 lata, oczywiście nie za darmo, miało to kosztować parę złotych miesięcznie.
Tymczasem w ub. roku ceny poszły w dół i nadal spadają.
Pewnie jakąś liczbę klientów nabili w butelkę i to podwójnie: Zapłacili za "gwarancję" i płacą według wyższych stawek za energię.
Obrzydliwe praktyki.