Dom Pozytywnej Energii


O tym, że Tauronek uczy dzieci jak bezpiecznie obchodzić się z energią elektryczną, jak bezpiecznie spędzać czas, to już wiemy. Teraz jeszcze nagradza dzieci z domów dziecka.

Domy Pozytywnej Energii to projekt realizowany przez firmę Tauron Polska Energia i Fundację TAURON. - "Domy Pozytywnej Energii" to najważniejszy projekt z obszaru zaangażowania społecznego Grupy TAURON. Wybór tematu przewodniego nie jest przypadkowy. Nasza Grupa realizuje projekty z obszaru zaangażowania społecznego pod wspólnym hasłem "Nasza energia - Twoje bezpieczeństwo". Podczas finału uczestnicy mogli zobaczyć pokazy ratowników GOPR-u, których wspieramy od wielu lat, czy dowiedzieć się, jak powstaje prąd dzięki animatorom realizującym edukacyjny projekt Fundacji TAURON i spółki TAURON Dystrybucja - "Bezpieczniki TAURONA" - mówi prezes fundacji Paweł Gniadek.

W tego rocznej edycji tematem przewodnim było bezpieczne spędzanie czasu. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać ilustrowane książeczki na temat "Tauronek uczy, jak bezpiecznie wypoczywać i bawić się". W czasie finałowego spotkanie, które odbyło się 15 października na terenie zamku w Ogrodzieńcu, pięciu zwycięzców odebrało czeki na sumę 50 tysięcy złotych. Do udziału w akcji zaproszono blisko 200 domów dziecka z województw śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, a także opolskiego, próbę podjęło 87 placówek.

- Sytuacja polskich domów dziecka nie zawsze daje ich wychowankom szansę rozwoju, zidentyfikowania czy rozwinięcia swoich pasji. Dlatego od kilku lat działamy na rzecz poprawy warunków życia dzieci z domów dziecka, zapraszając je do udziału w konkursie. Akcja rozpoczęła w 2005 r. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, a od 2011 r. prowadzona jest na całym obszarze dystrybucyjnym Grupy TAURON, tj. na terenie pięciu województw - podsumowała wiceprezes fundacji Iwona Kliś.

Źródło: Tauron

Joanna Lipińska - Kaźmierska

energia, energetyka, przemysł, edukacja, gopr, dzieci, konkurs, energia elektryczna, informacje, fundacja, tauron, dom dziecka, ratownik, zabawa, aktualności, energia-pl.pl, tauronek, bezpieczęnstwo, bezpieczniki, domy pozytywnej energii, polska energia
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie