Filipiny: Już ponad 500 ofiar śmiertelnych tajfunu Bopha

Filipiny: Już ponad 500 ofiar śmiertelnych tajfunu Bopha

Fot. PAP/EPA

Liczba ofiar śmiertelnych tajfunu Bopha, który we wtorek przeszedł nad południowymi Filipinami, przekroczyła 500 - poinformowały w piątek władze. Ekipy przeszukujące zwały błota i zniszczone domy odnajdują kolejne zwłoki. Ponad 400 osób uznano za zaginione.

Dach nad głową straciło ponad 310 tysięcy ludzi. Część zamieszkała u krewnych i znajomych, wielu zakwaterowano w ośrodkach ewakuacyjnych. Agencje rządowe i organizacje pomocowe zaopatrują ich w żywność.

Władze Compostela Valley - jednej z najbardziej dotkniętych przez tajfun prowincji na wyspie Mindanao - rozważają chowanie w zbiorowych grobach tych ofiar, których nie udało się zidentyfikować, bądź po które nikt się nie zgłosił.

Prezydent Benigno Aquino III odwiedził w piątek miasto New Bataan, najbardziej dotknięte przez żywioł. - Chcę się dowiedzieć, jak doszło do tej tragedii i jak zapewnić, żeby się nie powtórzyła - powiedział. Zapewniał mieszkańców, że będzie się starał poprawić ich warunki życia i szukał sposobów na zminimalizowanie strat, powodowanych przez klęski żywiołowe.

Co roku nad Filipinami przechodzi około 20 tajfunów. Bopha jest 16. tajfunem w tym roku i - jak dotąd - najpotężniejszym.

Czytaj więcej w Money.pl
Bopha zabił ponad 200 osób i sunie dalej
Co roku nad Filipinami przechodzi około 20 tajfunów. Bopha uderzył wczoraj o świcie i okazał się najpotężniejszym w tym roku.
Ponad tysiąc osób nie żyje. Zginęli we śnie
ONZ zaapelowało do wspólnoty międzynarodowej o pomoc ofiarom kataklizmu.
Ignorują ostrzeżenia. Tysiąc ofiar katastrofy
Burza tropikalna Washi i powódź, która pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziła południowe Filipiny, spowodowała już ponad tysiąc ofiar śmiertelnych.

ofiary, filipiny, tajfun bopha
PAP
Czytaj także
Polecane galerie