Globalne ocieplenie. Naukowcy ostrzegają przed anomaliami pogodowymi

Globalne ocieplenie. Naukowcy ostrzegają przed anomaliami pogodowymi

Fot. PAP/Grzegorz Momot
Francję do końca tego stulecia czekają anomalie pogodowe. Tak wynika z raportu meteorologów przygotowanego dla minister ochrony środowiska Segolene Royal.


Treść dokumentu opracowanego przez fachowców do spraw pogody i prognoz meteorologicznych sprowadza się do krótkiego wniosku - Francuzi mogą się spodziewać, że będzie więcej deszczy i to ulewnych, powiązanych z gwałtownymi wichurami. Wzrosną temperatury, będzie więcej ciepłych, bezśnieżnych zim, co jest niepomyślną wiadomością dla narciarzy i tysięcy osób żyjących z turystyki zimowej. Zimą termometry mają wskazywać o średnio trzy i pół stopnia więcej niż do tej pory, latem - aż o pięć stopni Celsjusza.

Ocieplenie będzie szczególnie odczuwalne na południowym - wschodzie Francji. W tych rejonach można się spodziewać okresów dotkliwej suszy, co niepokoi przede wszystkim rolników. Upały mają trwać po kilka tygodni w roku. Meteorolodzy ostrzegają w swoim raporcie, że z kolei inne regiony muszą się przygotować na częste powodzie. Mimo ulewnych deszczy zasoby wody gruntowej mają się w znaczący sposób skurczyć.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
world115
31.61.140.* 2014-09-16 14:15
Swiat robi za malo w walce z powaznymi dzis zmianami klimatu na Ziemi! Np. Chiny, Rosja. Przepraszamy. Wystąpił błąd podczas dodawania komentarza. tvnmeteo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/