Gospodarka Korei Południowej. Rząd ostrzega przed kryzysem

Gospodarka Korei Południowej. Rząd ostrzega przed kryzysem

Fot. cnythzl/iStockphoto
Nie używać klimatyzacji, unikać windy na rzecz schodów i zrezygnować z chłodzenia wody w dystrybutorach - takie zalecenia, wydane przez południowokoreańskie ministerstwo ds. energii, obowiązywać będą w najbliższych dniach w sektorze publicznym.


Powodem jest awaria dwóch elektrowni. Z powodów technicznych pracę wstrzymała elektrownia Dangjin III o mocy 500 megawatów, która nie zacznie funkcjonować wcześniej niż za tydzień. Inna siłownia przerwała pracę na godzinę i osiągnęła dopiero połowę swojej mocy - poinformował rzecznik państwowego dystrybutora energii elektrycznej Korea Power Exchange.

Minister handlu, przemysłu i energetyki Jun Sang Dzih ostrzegł przed grożącym kryzysem energetycznym, który może być najcięższy w historii. Resort zaapelował, by w ciągu trzech najbliższych dni ograniczyć do minimum zużycie energii elektrycznej.

Jeśli rezerwy spadną poniżej 2 tys. megawatów automatycznie zaczyna obowiązywać alert. Administracja publiczna jest wówczas zobowiązana do ograniczenia klimatyzacji, oświetlenia i wyłączenia wszystkich urządzeń elektrycznych, które nie są niezbędne.

Alertu na razie nie ogłoszono, ale ministerstwo już zaapelowało o podjęcie kroków oszczędnościowych i określiło sytuację jako nadzwyczajną. Panujące tego lata ponadprzeciętne temperatury spowodowały podwyższone zapotrzebowanie na energię.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamknęli elektrownie jądrowe. "To błąd"
Amerykańscy eksperci uważają, że Niemcy popełniły błąd rezygnując z atomu. Teraz za to zapłacą.
To uniemożliwia rozwój energii jądrowej
Zderegulowane rynki energii w niektórych stanach to najważniejszy czynnik hamujący powstawanie nowych elektrowni w USA.
Brytyjczycy wzmacniają sektor rafineryjny
Brytyjski rząd powinien utrzymać w dobrej kondycji krajowy sektor rafineryjny wynika z raportu parlamentarnego komitetu do spraw energii.
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
fsda
78.30.120.* 2013-08-12 10:50
i co atomowcy, nadal upieracie się nad zagładą świata? :/ wstyd za was!!! niemcy to OBECNIE najmądrzejszy naród na świecie, godny naśladowania