Huragan Sandy zabił 48 osób. Miliony ludzi bez prądu

Huragan Sandy zabił 48 osób. Miliony ludzi bez prądu

Fot. PAP/EPA

Miliony Amerykanów odczuwają skutki huraganu Sandy, który przeszedł nad wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych.

Ponad dobę po przejściu Sandy, wiele rejonów wschodniego wybrzeża jest sparaliżowanych. W Nowym Jorku nie działa metro, które jest podstawą tamtejszego systemu komunikacji, setki tysięcy osób nie mają prądu, a giełda na Wall Street, po raz pierwszy od 1888 roku, była zamknięta drugi dzień z rzędu. W Nowym Jorku spłonęło całe osiedle domów, zaś na wybrzeżu New Jersey zniszczonych zostało tysiące budynków.

Liczba ofiar żywiołu wzrosła do 48. Miliony są wciąż bez prądu. - Zniszczenia są bezprecedensowe. Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy - mówi gubernator New Jersey Chris Christie.

W 17 amerykańskich stanach, które odczuły skutki Sandy 8 milionów 200 tysięcy osób nie ma prądu. Przywracanie elektryczności może potrwać ponad tydzień. Dziesiątki tysięcy osób przebywają w schroniskach.

Prezydent Barack Obama podnosi Amerykanów na duchu. - To ciężki moment dla milionów naszych rodaków, ale Ameryka jest silna, bo w takich momentach jednoczymy się i nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Dziś prezydent Obama wybiera się do New Jersey, by na własne oczy zobaczyć rozmiar zniszczeń.

usa, huragan, barack obama, sandy
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
sdsdfs
46.149.222.* 2012-10-31 22:26
Przeciez nie wszystko jest kara boska i nie wszystko jest wywolane dzialalnoscia czlowieka (ocieplenie klimatu). w tamtych rejonach to jest normalne...USA sie szybko pozbieraja i z tego co mi wiadomo panstwa ktore nie ratyfikowaly protokołu z Kioto idzie im coraz lepiej i sie rozwijaja szybciej niz panstwa "klimatyczne".
laki1985
89.230.170.* 2012-10-31 21:04
mrówka123 NIE każdy jest taki sam,nie każdy zasługuje na to. Bóg z Wami
mrówka123
83.28.121.* 2012-10-31 10:26
no coż .... nie chciało się ratyfikować protokołu z Kioto a teraz wielkie zdziwienie że żywioł upomniał się o swoje.... hmmm ludzkośc swoją zachłannością doprowadzi do tego że wyzdycha na kupie gruzu... podobnie jak zbyt zjadliwe bakterie... analogia mimo że drastyczna jest jak najbardziej na miejscu...