Kolejny odcinek


Polimex-Mostostal przekazał właśnie do użytkowania węzeł Jarosław Zachód, jest część budowanego odcinka autostrady A4.

W związku z budowanym odcinkiem autostrady A4 Rzeszów - Jarosław, oddano do użytku węzeł Jarosław Zachód łączący już istniejącą drogę DK4 z Autostradą. - Całkowita długość węzła Wierzbna wraz z odcinkiem autostrady oraz przebudowanym odcinkiem DK nr 4 (drogi krajowej nr 4) wynosi ok. 7 km. W skład węzła i DK 4 wchodzą 4 obiekty mostowe. W celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa ruch na węźle rozprowadzany jest za pośrednictwem 9 łącznic. Po północnej stronie autostrady A4 znajduje się Stacja Poboru Opłat (SPO) na 6 stanowisk. Między autostradą, łącznicami węzła a DK4 zlokalizowany jest Obwód Utrzymania Autostrady (OUA) - podaje wykonawca Polimex-Mostostal.

Według informacji wykonawcy do budowy użyto 55 tysięcy ton nawierzchni bitumicznych, 44 tysięcy ton podbudowy z kruszywa, 13 tysięcy m3 betonu na 4 obiekty mostowe oraz 3,9 tysiąca ton stali. Natomiast prace prowadzone były na dwie zmiany. W tej chwili przeprowadza się, na pozostałych odcinkach budowy autostrady, głównie prace ziemne w celu stabilizacji podłoża. - Realizacje robót na tym odcinku autostrady utrudniają odmienne warunki gruntowe w podłożu. Wymuszają one wykonywanie prac dodatkowych, takich jak konsolidacja podłoża metodą przeciążeń nasypów oraz wzmacnianie podłoży przy obiektach mostowych. Zaawansowanie prac na obiektach mostowych wynosi 99%. Na 35 z 78 ww. obiektów zakończono już roboty wykończeniowe. Zaawansowanie ogólne robót na tym odcinku autostrady wynosi ok. 70%. Polimex-Mostostal ma zapewnionych podwykonawców i realizuje prace w pełnym zakresie. Termin uzyskania przejezdności tego odcinka autostrady A4 przewidywany jest pod koniec bieżącego roku - podsumowuje wykonawca. Wydaje się, że pomimo niedawnych kłopotów finansowych sytuacja Polimex-Mostostalu ustabilizowała się i spółka wywiązuje się na czas ze swoich zobowiązań.

Źródło: Polimex-Mostostal S.A.

Joanna Lipińska - Kaźmierska
inwestycje, gospodarka, przemysł, innowacje, informacje, polimex mostostal, aktualności, autostrada a4, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, dk4
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie