Koniec mody na drwala

Magdalena Schejbal, Kinga Rusin, Gosia Baczyńska, a także wielu znanych blogerów postanowiło wspólnie z Fundacją WWF ogłosić koniec mody na drwala. W akcji nie chodzi jednak o samych drwali, ani o sympatycznych brodaczy, ale o zwrócenie uwagi na problem dewastacji Puszczy Karpackiej. Znane osoby chcą zachęcić innych do poparcia akcji #SOSKarpaty i podpisania petycji na stronie karpaty.wwf.pl , która ma na celu zahamowanie wycinki i ocalenie tego wyjątkowego miejsca.

WWF Polska

Organizacje ekologiczne WWF Polska i Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze od września prowadzą akcję #SOSKarpaty, której celem jest ocalenie polskiej części Karpat. Magdalena Schejbal, Kinga Rusin, Gosia Baczyńska założyły koszulki akcji i wspólnie zachęcają do końca mody na drwala, czyli zakończenia wyciniki starych drzew w Puszczy Karpackiej. Akcję poparła również polska reprezentantka do konkursu Miss Earth Magdalena Ho.

Puszcza Karpacka jest obok Puszczy Białowieskiej najcenniejszym przyrodniczo lasem w Polsce. Niestety, jedynie z obszaru planowanego Turnickiego Parku Narodowego codziennie wyjeżdża 6 czterdziestotonowych ciężarówek. Co roku znikają kolejne fragmenty lasu, pojawia się coraz gęstsza sieć dróg, które służą jedynie wywożeniu drewna, wycinane są stare drzewa, które z uwagi na swój wiek i rozmiary, powinny być uznane za drzewa pomnikowe.

Dlaczego za takie nie są uznawane? Każdy, kto chce przyczynić się ocalenia jednego z najdzikszych i najpiękniejszych miejsc w Polsce oraz zostać strażnikiem Karpat powinien podpisać petycję na karpaty.wwf.pl . Blogerzy, którzy do tej pory włączyli się do akcji: Podróżniccy, Crazy nauka, Crolove, Mateusz Jasiński, Life Managerka, Jakub Roskosz, Szczęśliva, Karolina Gołębiewska, Kolorowa Dusza, Wyrwane z kontekstu, Para gra w podróże, Andrzej Tucholski, Ania Maluje, Krótki poradnik jak ogarnąć życie, Psychodietka, Paula Jagodzińska.

inwestycje, gospodarka, przemysł, ekologia, ochrona środowiska, innowacje, informacje, aktualności, wwf polska, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, energiamax.pl
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie