Nepal: Tysiące ludzi ściskają drzewa próbując pobić rekord Guinnessa [WIDEO]

Nepal: Tysiące ludzi ściskają drzewa próbując pobić rekord Guinnessa

Fot. PAP/EPA
Ponad 2 tysiące osób zebrało się w stolicy Nepalu, Katmandu, aby w towarzystwie innych poprzytulać drzewa, a przy okazji pobić rekord Guinnessa. Wśród tych, którzy chcieli okazać czułość naturze większość stanowili uczniowie lokalnych szkół.


Agencja Associated Press wylicza, że poza młodzieżą drzewa czule przytulali członkowie parlamentu, pracownicy biurowi, a nawet buddyjscy mnisi. Uczestnicy obejmowali drzewa przez dwie minuty w jednym z parków na obrzeżach stolicy.

W ten sposób chcieli nie tylko okazać przywiązanie do środowiska naturalnego, pobić rekord Guinnessa, ale przede wszystkim uczcić Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego.

World Environment Day 2014 (ang):

- Naszym celem jest pobicie rekordu, a przy okazji rozpowszechnienie przesłania o kluczowej roli, jaką odgrywają drzewa dla środowiska i dla nas wszystkich - powiedział koordynator wydarzenia Thaneswor Guragai.

Światowy Dzień Środowiska - zobacz obchody
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA

Poprzedni rekord pobito w amerykańskim mieście Portland w lipcu 2013 roku. Wtedy do drzew przytuliło się 936 ludzi. Nepalczycy będą teraz musieli poczekać około dwóch miesięcy, aby otrzymać potwierdzenie, czy ich wyczyn został oficjalnie uznany i zapisany w Księdze rekordów Guinnessa.

Czytaj więcej w Money.pl
Gitarowy Rekord Guinnessa znów pobity
Miłośnikom gitarowych dźwięków, zgromadzonym na wrocławskim Rynku, udało się pobić ustanowiony w 2012 roku Gitarowy Rekord Guinnessa.
Mount Everest bardziej dostępny. Za ile?
Władze Nepalu postanowiły znacznie obniżyć obowiązkową opłatę dla osób, które chcą wspiąć się na najwyższy szczyt świata.
Kaszanka długa jak... dwie wieże katedry
Hiszpanie pobili polski rekord osiągnięty w 2005 r. w Janowie Lubelskim. Teraz najdłuższą kaszanka świata szczyci się miasto Burgos.
nepal, drzewa, rekord guinnessa, ściskanie
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
przytul glona
159.205.134.* 2014-06-05 15:06
Bardziej niż drzewa cenne są glony w oceanach ,które największe straty poniosły a są głównym dostarczycielem tlenu.