Niemcy: Bawarskie miasteczko szukało krokodyla, a znalazło bobra

Niemcy: Bawarskie miasteczko szukało krokodyla, a znalazło bobra

Fot. Paul Stevenson/cc/flickr

Dziesiątki policjantów poszukiwały przez cały tydzień w bawarskim Schwandorf krokodyla, widzianego podobno w tamtejszym jeziorze. Miejscowe władze ogłosiły, że ścigane zwierzę było bobrem, i zniosły zakaz korzystania z popularnego kąpieliska.

- Na zdjęciach z kamer umieszczonych na brzegach jeziora nie stwierdzono żadnych śladów świadczących o istnieniu krokodyla - powiedział rzecznik Schwandorf Lothar Mulzer. Postępowanie w sprawie Klausiego (taki kryptonim otrzymał poszukiwany gad) zostało zamknięte - dodał przedstawiciel bawarskiego miasteczka, cytowany przez internetowe wydanie tygodnika Der Spiegel.

Tydzień temu dwóch naocznych świadków zgłosiło się na policję, twierdząc, że widzieli mierzące około metra zwierzę z długim ogonem i pazurami, co zdaniem władz mogło wskazywać na krokodyla. Podjęta natychmiast akcja poszukiwawcza, prowadzona zarówno w dzień, jak i w nocy, nie przyniosła rezultatów. Ku niezadowoleniu mieszkańców i wczasowiczów władze wydały zakaz kąpieli w jeziorze. By wyjaśnić tajemnicę, władze miasteczka ustawiły na brzegu cztery kamery, które rejestrowały przez całą dobę wydarzenia w okolicy. - Na zdjęciach widać lisy, czaple, bezpańskie psy i gałęzie, drzew ale nie ma krokodyla - powiedział Mulzer.

Po konsultacji z powiatowym pełnomocnikiem ds. bobrów władze Schwandorf doszły do wniosku, że zwierzęciem, które widzieli świadkowie, musiał być pospolity bóbr.

Północno-wschodnia część Bawarii, Oberpfalz, stała się po raz trzeci w ciągu pięciu lat widownią niepotwierdzonej historii o krokodylu. Plotki o pojawieniu się gada elektryzowały w roku 2007 mieszkańców pobliskiego Schwarzenfeld, a dwa lata później mieszkańców Pressath.

niemcy, bawaria, krokodyl, bóbr
PAP
Czytaj także
Polecane galerie