Nowość na torach


PKP Cargo debiutuje dziś na giełdzie, ale to nie jedyne dzisiejsze zmiany w grupie polskiego przewoźnika. Nowości są również w PKP Intercity.

W dniu dzisiejszym na polskie tory wyruszył pociąg Pendolino, przejechał trasę Warszwa-Konin- Warszawa. Natomiast 4 listopada będzie jeździł w okolicy Grybowa i Olsztyna. Są to dopiero wstępne testy na naszych torach, w Grybowie pociąg będzie testowany na stromych podjazdach i zjazdach, a w Olsztynie w jeździe po łukach.

Już w drugiej połowie listopada super pociąg trafi na Centralną Magistralę Kolejową, najszybszą trasę kolejową w Polsce, łączącą Warszawę z Krakowem i Katowicami. - Tam, na odcinku Góra Włodowska - Psary, skład będzie poddawany próbom prędkościowym. Przez cztery kolejne weekendy, zaczynając od 16 listopada, pociąg będzie rozpędzał się do prędkości powyżej 160 km/h aż do osiągnięcia 275 km/h. W badania zaangażowani są poza PKP IC, Alstomem i Instytutem Kolejnictwa, przedstawiciele zarządcy infrastruktury PKP PLK oraz PKP Energetyka. Sprawdzą jak pociąg kursujący z prędkością powyżej 200 km/h oddziałuje na infrastrukturę torową, system sterowania ruchem oraz zasilanie trakcji elektrycznej - podaje PKP Intercity.

Zanim Pendolino na stałe zagości na naszych torach potrzebne będzie jeszcze wiele testów i sprawdzianów. Wszyscy liczą na to, że pociąg do końca maja 2014 roku otrzyma zezwolenie Urzędu Transportu Kolejowego na eksploatację, natomiast wprowadzony do rozkładu jazdy zostanie w grudniu 2014 roku.

Źródło: PKP Intercity

Joanna Lipińska - Kaźmierska

inwestycje, gospodarka, unia europejska, przemysł, ekologia, innowacje, protesty, informacje, pociąg, pkp intercity, tory, aktualności, szybki pociąg, lokomotywa, pkp plk, pendolino, pkp energetyka, energia-pl.pl, ministerstwo transportu budownictwa i gospodarki morskiej, centralna magistrala kolejowa, infrastruktura torowa
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie