Odnawialne źródła energii? To konieczność

Odnawialne źródła energii? To konieczność

Fot. Money.pl/Anna Kraszkiewicz

Rząd zajmie się w przyszłym tygodniu projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii. Taką możliwość widzi premier Donald Tusk.

Szef rządu powiedział podczas konferencji prasowej, że w najbliższych dniach dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć, jeśli chodzi o jego opinię i ministrów przygotowujących stosowne regulacje.

Dodał, że rząd będzie szukał takich sposobów inwestowania, które spowodują, by energia odnawialna była w Polsce powszechnie dostępna i możliwie tania.

Premier podkreślił, że rząd na pewno nie będzie faworyzował także poprzez rozstrzygnięcia ustawowe najdroższych sposobów produkowania energii odnawialnej. Zapewnił, że Polska będzie szukała takich źródeł energii odnawialnej, które są najbardziej adekwatne do naszych możliwości.

Ustawa o odnawialnych źródłach energii wchodzi w skład tak zwanego trójpaku energetycznego. Zawiera on projekt prawa energetycznego i prawa gazowego.

Czytaj więcej w Money.pl
280 mln zł dla firm do wzięcia. Rusza Gekon
Rusza program Gekon. Polega on na dotowaniu nowych rozwiązań z obszaru ekologii. Budżet pierwszej edycji wynosi 280 milionów złotych.
"Te decyzje muszą nastąpić bardzo szybko"
Głównym problemem w tzw. "trójpaku energetycznym" jest kwestia poziomu wsparcia finansowego dla odnawialnych źródeł energii i rozłożenia akcentów między energetyką odnawialną a klasyczną - uważa minister gospodarki.
Wydadzą 40 mln, by zmniejszyć zużycie energii
Brytyjski rząd opublikował strategię dotyczącą efektywności energetycznej.
energia, energetyka, ekologia, donald tusk
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
pola989930
62.152.131.* 2013-04-03 04:44
Z tym rządem? Niemożliwe.Zbyt dużo w nim niekompetencji.Jeden premier tego nie widzi,a więc równa do jego poziomu.
azza
95.171.216.* 2013-04-03 00:25
Już POnad dwa lata POsuwacie te same głodne kawałki że już, że niebawem, że na najbliższym POsiedzeniu a ustawy o OZE jak nie było tak nie ma ! Może wreszcie zamiast wiecznie pieprzyć o jej uchwaleniu czas ją wprowadzić do sejmu i uchwalić !