PGE Dystrybucja: Przetarg na inteligentne liczniki ogłoszony

PGE Dystrybucja: Przetarg na inteligentne liczniki ogłoszony

Już niebawem w Białymstoku i Łodzi pojawią się inteligentne liczniki, ponieważ spółka PGE Dystrybucja ogłosiła właśnie przetarg na realizację tej inwestycji.

źródło:energa.pl

Zgodnie z postępowaniem przetargowym na budowę i wdrożenie inteligentnego systemu pomiarowego AMI nowe inwestycje będą dotyczyły wyposażenia w oddziale Białystok i oddziale Łódź-Miasto. Będzie to pierwszy etap budowy inteligentnego systemu pomiarowego, w ramach, którego ma zostać wdrożony system do obsługi 51 tysięcy inteligentnych liczników energii elektrycznej. W innowacyjne urządzenia zostaną wyposażone wybrane obszary sieci dystrybucyjnej powiat augustowski na terenie oddziału Białystok i na obszarze oddziału Łódź-Miasto osiedle mieszkaniowe Retkinia.

Warto podkreślić, że zamówienie będzie obejmowało dwa zadania. Jedno zadanie będzie dotyczyło budowy i wdrożenia Warstwy Pomiarowej Systemu AMI, natomiast drugie budowy i wdrożenia Aplikacji Centralnej Systemu AMI.

W ramach realizacji zadania obejmującego budowę Warstwy Pomiarowej zostaną zakupione liczniki jednofazowe i trójfazowe energii elektrycznej oraz koncentratory wyposażone w moduły komunikacyjne,które zapewniają dwukierunkową transmisję danych przy użyciu technologii PLC. Natomiast, drugie zadanie dotyczące wdrożenie Aplikacji Centralnej Systemu AMI będzie obejmowało dostawę, uruchomienie i konfigurację niezbędnej do funkcjonowania systemu infrastruktury IT oraz oprogramowania. Co więcej, ta część inwestycji przewiduje zbudowanie modułu komunikacyjnego Systemu AMI, który będzie odpowiedzialny za efektywną komunikację z koncentratorami i licznikami i portalu dla odbiorców energii elektrycznej. Oferty można składać w terminie do 29 lipca 2014 roku.

e.leszko@energiamax.pl

Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie