PKP Cargo jeździ już w ośmiu krajach

PKP Cargo jeździ już w ośmiu krajach

PKP Cargo otrzymało certyfikat bezpieczeństwa od litewskiego regulatora, zezwalający na realizację samodzielnych przewozów na elementach sieci kolejowej Litwy.

PKP Cargo

Jest to już ósme państwo UE, w którym PKP Cargo posiada certyfikat. - Uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa na Litwie jest kolejnym krokiem w realizacji strategii PKP Cargo, zakładającej ekspansję zagraniczną. Systematycznie budujemy pozycję w regionie poprzez możliwość prowadzenia samodzielnej działalności w ośmiu krajach Unii Europejskiej. Naszym celem jest pozycja lidera w Europie Środkowej oraz oferowanie klientom komplementarnych usług logistycznych z wykorzystaniem naszego potencjału przewozowego i spedycyjnego - wyjaśnia Adam Purwin, prezes PKP Cargo.

Przewoźnikowi przedłużono także certyfikat bezpieczeństwa w czterech innych krajach Europy, należą do nich Niemcy, Austria, Holandia i Słowacja. Dla PKP Cargo działalność poza granicami kraju jest coraz ważniejsza, w pierwszym kwartale 2014 roku tranzyt, import i eksport wyniósł około 53% wszystkich przewozów. Jak dotąd PKP Cargo dojeżdżało tylko do stacji granicznej Mockawa, z otrzymanym certyfikatem polski przewoźnik dojedzie do stacji Szestokai, gdzie w odległości 22 km od granicy znajduje się przeładunkowy terminal towarowy. - Bezpośredni przejazd PKP Cargo do stacji Szestokai przyczyni się do skrócenia czasu przewozu, dzięki wyeliminowaniu dodatkowych czynności w procesie przekazywania i przyjmowania przesyłek pomiędzy przewoźnikami na granicy. Czas dostawy jest jednym z ważniejszych elementów w procesie logistycznym przewozu przesyłek, na który klienci PKP Cargo kładą szczególny nacisk. Ponadto możliwość samodzielnej realizacji przewozów do i z terminala przeładunkowego położonego przy stacji Szestokai da PKP Cargo szansę na poszerzenie biznesu - będziemy mogli zaoferować klientom obsługę całego procesu transportowego i handlowego przez jeden podmiot - ocenia Jacek Neska, członek zarządu ds. handlowych PKP Cargo.

Joanna Lipińska-Kaźmierska

j.lipinska-kazmierska@energiamax.pl

inwestycje, ue, gospodarka, unia europejska, przemysł, transport, pkp cargo, litwa, innowacje, informacje, aktualności, energia i ekologia - energetyka, energia-pl.pl, energiamax.pl, certyfikat bezpieczeństwa, elementy sieci kolejowej, samodzielne przewozy
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie