Pogoda na Wielkanoc. Mają prognozę

Pogoda na Wielkanoc. Mają prognozę

Fot. Wojtekskalski/cc/wikipedia

Święta będą deszczowe, pochmurne i zimne, może też pojawić się śnieg - zapowiadają synoptycy.

Według meteorologów, ocieplenie przyjdzie do nas dopiero w przyszłym tygodniu, więc w najbliższe dni nie ma co liczyć na poprawę pogody.

Dyżurny synoptyk z IMGW Julita Cedzyńska Zięba podkreśla, że sobota będzie deszczowa, a opady pojawią się w całym kraju. - Front będzie przemieszczał się przez Polskę, a za nim chłodne arktyczne powietrze. Nie będzie padać tylko na krańcach wschodnich, w całym kraju będzie padać deszcz, a potem deszcz ze śniegiem - dodaje synoptyk z IMGW. Temperatura: na północnym zachodzie od 2 do 3 stopni, w centrum 7-9 , a najcieplej na południowym wschodzie około 12 stopni.

W niedzielę pojawią się opady śniegu - mówi Julita Cedzyńska Zięba. Śnieg będzie padał w całym kraju, temperatura od - 4 w nocy do 2 do 5 stopni w ciągu dnia.

W poniedziałek pogoda zacznie się poprawiać dodaje synoptyk. Od północnego zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze, ale ponownie w całym kraju będzie padał deszcz, temperatura w nocy od - 6 do - 2, a w ciągu dnia 7 stopni w centrum, a na krańcach zachodnich 10.

Od wtorku od zachodu będzie się ocieplało, w czwartek za zachodzie będzie nawet 16 - 17 stopni.

Czytaj więcej w Money.pl
Zimno, wiatr i śnieg
Wciąż nie wiadomo, jaka będzie pogoda na Wielkanoc.
pogoda, święta, wielkanoc, pogoda długoterminowa
IAR
Czytaj także
Polecane galerie