Protesty ekologów. Greenpeace maluje hotel na czarno

Protesty ekologów. Greenpeace maluje hotel na czarno

Fot. PAP/EPA
Ponad 100 czlonków tej organizacji ekologicznej pomalowało na czarno fasadę 21-piętrowego hotelu El Algarrobico, na południu Hiszpanii. Hotel został zbudowany w parku przyrody Cabo de Gata i od 8 lat Greenpeace domaga się jego zburzenia.

Budowę hotelu rozpoczęto przed 11 laty i na żądanie organizacji ekologicznych prace wstrzymano w 2006 roku, kiedy budynek był niemal gotowy do użytku. Stoi na terenie parku przyrody i zbyt blisko plaży, co zdaniem Greenpeace łamie 3 prawa: o wybrzeżach, dziedzictwie przyrody i biodywersyfikacji. Aby był widoczny z daleka, na jego fasadzie namalowano czarne koło o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych. Chcemy, aby to koło kojarzyło się z uderzeniem pięścią w stół i okrzykiem: Dość tego - uzasadniał akcję Mario Rodriguez, kierującym hiszpańskim oddziałem Greenpeace.

Przeciwnikami zburzenia hotelu są mieszkańcy położonego opodal Carboneras. Liczą, że znajdą pracę w El Algarrobico a dzięki turystom ich miasteczko ożyje. Zapowiedzieli, że też będa manifestować na rzecz otwarcia hotelu.

Czytaj więcej w Money.pl
greenpeace, hiszpania
IAR
Czytaj także
Polecane galerie