Przystanek Woodstock rowerem albo biegiem

Przystanek Woodstock rowerem albo biegiem

Fot. REPORTER
Bądź eko! To jedno z głównych przesłań festiwalu Jurka Owsiaka, który wyrósł na legendzie dzieci kwiatów i Woodstocku. Wielu dotrze więc na niego ekologicznie - przybiegną i przyjadą na rowerze.

Ruch to zdrowie! Dlaczego więc na koncert Sabatonu nie przybiec? Sztafeta biegowa na Woodstock wystartuje już dzisiaj o godz. 16.30 spod Centrum Handlowego Merkury w Knurowie na Śląsku. Na miejsce - pod hasłem Stop przemocy! Stop narkotykom! - dotrą w sobotę, 4 sierpnia około godziny 20. Organizatorem biegu od 2004 roku, jest Bogdan Leśniowski, który w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poza letnim biegiem na Woodstock, organizuje sztafetę na coroczny jej finał w Warszawie.


W akcji weźmie kilkanaście osób: ludzie ze stowarzyszenia Familia w Gliwicach, które zajmuje się terapią uzależnień oraz ze stowarzyszenia Biegiem przez Polskę z Nowego Miasta nad Pilicą. Tak jak w zeszłym roku, akcję wesprą czynnie dziennikarze Panoramy TVP 2: Małgorzata Wiśniewska, Radosław Masłowski i Witold Tabaka. Ale oni, ze względu na obowiązki zawodowe, dołączą do sztafety dopiero w ostatni dzień biegu.

Sztafeta - oprócz protestu przeciwko narkotykom i przemocy - ma promować ekologię i zdrowy tryb życia. Do przebiegnięcia jest aż 460 km na trasie Knurów, Opole, Lubin, Polkowice, Świdnica, trasa biegnie też przez Niemcy.

Spektakularny występ, oprócz biegaczy, zapowiadają też kolarze z Kalisza. Do Kostrzyna wyruszą 4 sierpnia z Rynku Głównego. Organizatorem jest Bronisław Krakus, który od wielu lat wspiera działania WOŚP. Rowerzyści z Kalisza zimą są Wielkoorkiestrową Sztafetą Cyklistów, a latem zapraszają woodstockowiczów do wspólnej jazdy na dwóch kółkach. Ich trasa biegnie w tym roku przez Krotoszyn, Rawicz, Wschowę, Krosno Odrzańskie do pola koncertowego w Kostrzynie nad Odrą.

Długość całej trasy wynosi aż 333 km. Woodstockowa Sztafeta Cyklistów, która przez 9 lat przejechała już ponad 3 tysiące kilometrów, pojawi się na miejscu około godziny 18. Rowerzyści z Kalisza chcą promować aktywny wypoczynek i ekologiczny styl życia.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie