Raport środowiskowy Emirates Group

Raport środowiskowy Emirates Group


Jak twierdzi Emiratem, nic nie stoi na przeszkodzie ulepszania ich efektywności środowiskowej. Dowodem tego ma być, opublikowany już po raz trzeci raport środowiskowy Grupy.

Dokument przedstawia podjęte działania, w celu połączenia zrównoważonej działalności biznesowej z ochroną środowiska - Raport Środowiskowy Emirates Group bazuje na naszym zaangażowaniu wobec stałego rozwoju odpowiedzialnych za środowisko praktyk pracowniczych, jak również działań wydajnych ekologicznie. Raport podkreśla pozycję linii lotniczych Emirates jako lidera w przemyśle lotniczym ze względu na wydajności paliw i wydzielanie dwutlenku węgla - dzięki swojej młodej, technologicznie zaawansowanej flocie - dowiadujemy się od przewoźnika.

Firma przedstawia rozwiązania podjęte w celu ograniczenia zużycia paliwa, redukcji emisji dwutlenku węgla, a nawet wprowadzenie dobrych praktyk u swoich pracowników. Zatrudnionych jest ich obecnie prawie 68 tyś.

Wszystko to przewoźnik zdołał osiągnąć, poprzez wprowadzenie do użytku nowych samolotów i sukcesywne wycofywanie starych. Obecnie średnia wieku samolotów to 6 lat, podczas gdy średnia wieku samolotów IATA wynosi 11,7 lat. W raportowanym okresie firma otrzymała 34 nowe maszyny latające. Dzięki temu zużycie paliwa uległo znacznej poprawie o 0,29% i wynosi teraz 0,3103 litra na tonokilometr. Pociągnęło to za sobą zmniejszoną emisję dwutlenku węgla, która spadła do 0,767 grama CO2 na tonokilometr.

Grupa podejmuje również, wiele innych działań w celu ochrony środowiska np.: wprowadzenie recyklingu oleju jadalnego w jednej z należących do Grupy spółek, realizuje działania związane z obniżeniem hałasu panującego w okolicy lotnisk, zamierza zakupić 50 pojazdów elektrycznych do przewożenia bagażu, aby poprawić jakoś powietrza na płycie lotniska w Dubaju.

Trzeci raport podkreśla trendy istniejące od początku raportowania, prezentuje wybrane inicjatywy podjęte w celu poprawy sytuacji środowiskowej, jak również rozwija zeszłoroczny problem hałasu metrycznego i wprowadzonej w tym roku przez linie Emirates nowej wydajności paliwowej - dowiadujemy się od Emiratem.

Źródło: Emirates Polska

Joanna Lipińska - Kaźmierska

lotnisko, transport, samolot, ekologia, linie lotnicze, innowacje, dwutlenek węgla, emirates, aktualności, transport lotniczy, energia-pl.pl, historia przemysłu, raport środowiskowy, xiv półmaraton wałbrzych
Energia-pl.pl
Czytaj także
Polecane galerie