Silnie radioaktywny wyciek w Fukushimie [WIDEO]

Silnie radioaktywny wyciek w Fukushimie

Fot. HAP/Quirky China News / Rex Feat/EAST NEWS

Kolejny wyciek silnie radioaktywnej wody w Fukushimie. Operator elektrowni jądrowej, uszkodzonej przez tsunami w marcu 2011 roku, poinformował o nieszczelności wielkiego zbiornika.

Woda, skażona radioaktywnym izotopami strontu i cezu prawdopodobnie przedostała się do Pacyfiku. Poziom skażenia osiąga 200 tysięcy bekereli na litr. Międzynarodowe normy dopuszczają 30 bekereli. Według wstępnych danych wyciekło ponad 400 litrów.

Dwa dni temu do gleby przedostały się 4 tony radioaktywnej wody, która nagromadziła się po deszczach wewnątrz ogrodzenia, gdzie mieszczą się cysterny.

Do wycieków morskiej wody, wykorzystywanej do schładzania wyłączonych reaktorów dochodzi bardzo często. Według analityków operator nie radzi sobie z tym problemem. W sierpniu w elektrowni wykryto największy po awarii wyciek - 300 ton. Towarzyszył mu gwałtowny wzrost promieniowania.

ZOBACZ RELACJĘ Z JAPONII (ang):

Władze Japonii poinformowały o zamiarze zainwestowania około 500 mln dolarów w stworzenie podziemnej lodowej ściany pod uszkodzonym reaktorem. Ma to zapobiec przedostawaniu się skażenia do oceanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier odwiedził Fukushimę. Co ogłosił?
Rząd Japonii zapowiedział już wcześniej, że zaangażuje się w usuwanie skutków katastrofy w elektrowni. Niezbędne przedsięwzięcia mają być finansowane z budżetu państwa.
Rząd Japonii: reaktory do demontażu
Do reaktorów wpompowuje się wodę, żeby je schłodzić. Problemem jest bezpieczne składowanie skażonej wody. Wielokrotnie dochodziło do wycieków ze zbiorników, w których jest magazynowana tymczasowo.
elektrownia, wyciek, pacyfik, skażenie, fukushima
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
TzW
5.60.3.* 2013-10-03 13:34
Do FDSA:
A pomyślałeś że lew nie myśli tylko powtarza zasłyszane?
To prawda że media dzisiaj nie mają nic wspólnego z misją medialną. Zgodnie z twierdzeniem wielu byłych agentów wywiadu i kontrwywiadu,w głównym nurcie mediów prawdziwe są tylko informacje które są dementowane.
Ale Japonia to kraj idealny: z idealnym społeczeństwem,właściwie bez biedy,bardzo pracowici ludzie,świetni biznesmeni. Jednocześnie panuje tam wolność poglądów i niesamowity szacunek do osób starszych. Ich rząd jako bodaj jedyny pochylił się na refleksją co do II WŚ,poprawił swoje błędy.
Jestem pewien że ususwanie skutków robią najlepiej jak człowiek potrafi (USA pewnie by po prostu pompowało przez ten reaktor wodę z i z powrotem do oceanu,w UE pewnie już by były pierwsze ofiary smiertelne wsród ratowników, w Rasiji jeszcze by nikt o tym nie wiedział). Japonia jest daleko lepsza niż wszystkie kraje i związki wymienione przez LWA.
Dlatego prosze - nie oczerniajcie Japonii. Oczerniajcie Niemcy,USA i Rosję. Do woli!
fdsa
151.248.33.* 2013-10-03 12:58
do lewa:)
lewie- a pomyślałeś jak twoi sowieci ukochani kasachów zabijali bombami atomowymi w latach 45- 86?
ludzie do dziś dzień żyjący tam mają problemy zdrowotne a dzieci sporadycznie rodzą się "normalne" tzn bez ciężkich deformacji i schorzeń uniemożliwiających normalną egzystencją.. wspaniały ten twój sowiecki naród zabijający ludzi - który by sprawdzić co się stanie - spuszcza bombę atomową i posyła na pole żołnierzy ... którzy notabene ginęli jak muchy... KRÓLIKI DOŚWIADCZALNE..
lew szczerbiec
212.14.47.* 2013-10-03 09:02
Wszak to nie dzieje się w Rosji, Chinach czy Iranie. Japonia jest najwierniejszym pieskiem USA na Dalekim Wschodzie więc może wytruć połowę obywateli kuli ziemskiej a nikt z wymienionych powyżej krajów nie podejmie kampanii sprzeciwu wobec Japonii która czyni daleko za mało w dziedzinie likwidowania skutków katastrofy jądrowej w Fukushimie. To jest dopiero fałsz i zakłamanie propagandy zachodniej. Tfu na na zachodnie media dezinformacji społecznej.