Śnieg unieruchomił elektrownię atomową

Śnieg unieruchomił elektrownię atomową

Fot. mandj98/CC/Flickr

Burza śnieżna unieruchomiła elektrownię atomową w Plymouth w amerykańskim stanie Massachusetts. Komisja Regulacji Nuklearnych poinformowała, że z powodu obfitych opadów doszło do przerwy w zasilaniu i siłownia została wyłączona.

W elektrowni zadziałał system automatycznego wyłączania. Rzecznik Komisji Neil Sheehan powiedział, że siłownia ogłosiła stan nadzwyczajny, który jest najniższym stopniem w klasyfikacji zagrożenia. Reaktor został unieruchomiony bez problemów, podobnie, jak reszta urządzeń z nim współpracujących.

Komisja Regulacji Nuklearnych zapewniła, że nie ma żadnego zagrożenia.
Burze śnieżne połączone z obfitymi opadami sparaliżowały pięć wschodnich stanów amerykańskich od Nowego Jorku do Bostonu. Ponad 300 tysięcy odbiorców w Massachusetts nie ma prądu. Linie lotnicze odwołały 4,5 tysiąca lotów.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran odrzucił propozycję USA. Oto powód
Irański przywódca duchowo-polityczny ajatollah Ali Chamenei odrzucił amerykańską propozycję dotyczącą podjęcia bezpośrednich dwustronnych rozmów o programie atomowym Iranu.
"Seria wrogich działań. Chcemy neutralizacji"
Iran podkreśla, że jego program nuklearny służy jedynie celom cywilnym. Zachód podejrzewa, że Teheran potajemnie pracuje nad bombą jądrową.
Odpady atomowe to setki milionów zysku?
Był to ostatni trwający proces, mający na celu wyłonienie miejsca składowania odpadów atomowych.
usa, śnieg, atom, plymouth
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
chyba
77.255.215.* 2013-02-09 12:47
No co, wielu starszych panów ma a nie używa.Na szczęście mamy ocieplenie i śnieg u nas nie pada.