Tusk: "To może być silnik rozwoju Polski"

Tusk: "To może być silnik rozwoju Polski"

Fot. PAP/Rafał Guz

- To znak nadziei na bezpieczną energię dla Polski. Tak premier ocenia podpisanie listu intencyjnego w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole pomiędzy Polską Grupą Energetyczną i Kompanią Węglową.

Szef rządu, który był obecny przy podpisaniu dokumentu, powiedział, że to symboliczny powrót do węgla jako nośnika energii. Dodał, że Polska od wielu lat walczy o to, żeby węgiel, który jest narodowym skarbem, mógł być wykorzystywany.

- Te słowa: 'Węgiel', 'Śląsk', 'Praca' - one tworzą jeden znak nadziei dla Polski na bezpieczną energię, na dostęp do energii z własnych źródeł. Dla Opolszczyzny oznacza pracę, a dla Kampanii Węglowej i całego Śląska poważny krok, o który staraliśmy się wiele miesięcy, ku bezpieczeństwu energetycznemu kraju - mówił premier Tusk.

Posłuchaj przemowy premiera Tuska:

Źródło: IAR

Zdaniem szefa rządu, rozbudowa elektrowni to poważny krok w zapewnieniu Polsce bezpieczeństwa energetycznego. To może być silnik rozwoju Polski - podsumował Tusk.


energia, węgiel, elektrownia w opolu
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
RobiSS
95.160.254.* 2013-06-27 15:19
zgodze sie tylko nasuwa sie male ale w kazdym molochu tak jest ze kolesiostwo panuje a co do wydobycia wegla byloby bardziej oplacalne gdyby nie dodatkowe podatki ktorymi obciaza sie kopalnie bo ktora inna firma placi popiwek? a wydobycie wegla to nie tylko miejsca pracy w kopalniach jest jescze dystrybucja tego wegla transport szycie ubran dla gornikow produkcja osprzetu do wydobycia i utrzymania ruchu i wiele innych rzeczy tak ze moze to w jakims stopniu orzywic gospodarke ale nie jest to zadne panaceum na obecna sytuacje
Kupaśmiechu
91.215.33.* 2013-06-27 12:30
Węgiel to ogromne koszty dopłat dla tysięcy kolesi z kompanii węglowych zarabiających miliony na stratach. Tam jest ogromna mafia kolesiowska głównie byłych komunistów. Dopłaty do tego sektora to miliardy z kieszeni podatnika. Dodatkowo koszty zanieczyszczenia powietrza , zakup powietrza np z Czech aby spełnić o wiele przekroczone normy a ludzie giną i chorują . Co oni pletą za brednie czy już nie ma w tym kraju normalnych polityków i urzędników ? wygląda że ostatni bastion normalności padł bezpowrotnie bo już nie ma nikogo kto by mógł chociaż troszeczkę normalnie działać dla kraju a nie tylko dla sienie i kolesi . PIS ? zniszczy wszystko do reszty, komuna czy PSL ? lepiej gdyby zakazać działalności partyjnej i związkowej oraz biurokratycznej bo może miliardy oszczędności pomogły by pracującym w gospodarce doprowadzić ten kraj do normalności a jest to bardzo realne gdyby to zależało od podatnika i twórców PKB. Niestety koryto jest wielkie i wielkie tam sa przywileje i korzyści a mafia tego nie odda za nic. Pozostaje rewolucja ale komu ona potrzebna ?
lolek642
31.131.49.* 2013-06-27 11:48
Silnik rozwoju kraju? Komu ta woda? Jako do inwestycji nie mam nic, cieszę się, że budujemy kolejną elektrownią opartą o surowiec, którego mamy na razie pod dostatkiem, ALE NAZYWANIE TEGO SILNIKIEM ROZWOJU? to jakaś pomyłka. Co się z Tobą dzieje Donald?
Zobacz więcej komentarzy (5)