Ulewy i osunięcia ziemi w Szwajcarii

Ulewy i osunięcia ziemi w Szwajcarii

Fot. PAP/EPA
Ulewne deszcze, które w nocy spadły w Szwajcarii, a zwłaszcza w środku i na południu kraju, spowodowały osunięcia ziemi w regionie centralnym i północnym. W niektórych rejonach Szwajcarii nie było tak mokrego lipca od 1930 roku.

Według komunikatu policji kantonu berneńskiego w nocy musiano zmobilizować do pomocy w akcji ratunkowej liczne ekipy strażackie. W sumie otrzymano 140 wezwań o pomoc.

Szczególnie dotknięty został region Mittelland-Emmental-Argowia - doszło tam do podtopień budynków i dróg, nikt jednak nie został ranny.

Według szwajcarskich służb meteorologicznych największe opady wystąpiły w południowym kantonie Ticino na południu kraju oraz kantonie Valais i w środkowej Szwajcarii.

W kantonie Lucerna w środkowej Szwajcarii przerwana została łączność kolejowa na trasie Lucerna-Olten, a w kantonie zurychskim w północno-wschodniej Szwajcarii na linii Winterthur-Ruti. MeteoSuisse przewiduje powrót opadów za kilka dni.

Federalne biuro ds. środowiska w Bernie wystosowało ostrzeżenie przez istotnym ryzykiem powodzi w Alpach, kantonach Valais, Jury i Ticino.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie